přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

V sobotu začne 50. ročník Česká spořitelna extraligy

Zítra v Kladně odstartuje již 50. ročník Česká spořitelna extraligy. Na Sletišti se představí téměř celá česká atletická špička.

Atletická extraliga letos vstupuje do jubilejního 50. ročníku. Od svého založení v roce 1956 prošla vývojem jak v systému, tak v počtu disciplín, i ve způsobu bodování.

Letošní ročník nejvyšší soutěže mužů a žen bude zahájen v sobotu 21. května na kladenském stadionu Sletiště. Pro většinu českých atletů bude právě I. kolo Česká spořitelna extraligy zároveň prvním startem v letošní hlavní sezoně. Loňský titul budou v mužské části obhajovat závodníci Dukly Praha, v ženské kategorii pak USK Praha. 

Druhé extraligové kolo v Praze na Julisce pořádají společně Dukla Praha a Olymp Praha 4. června, základní část pak vyvrcholí 9. července na Strahově za pořadatelství USK Praha. Finále Česká spořitelna extraligy, resp. mistrovství České republiky družstev skupiny o 1.–6. místo je na pořadu v sobotu 3. září v Ostravě. Dvě družstva ze soutěže mužů i žen s nejnižším bodovým ziskem se střetnou se soupeři z první ligy o extraligovou příslušnost v sezoně 2006. 

V soutěži mužů se v nejvyšší soutěži zatím vystřídalo 23 českých a 4 slovenské oddíly. Dukla Praha získala 47 z devětačtyřiceti možných titulů. Jediným celkem, který dokázal dvakrát v historii závodníky Dukly porazit, byl pražský Olymp. V kategorii žen se z titulu radovalo zatím šest družstev, nejčastěji atletky Olympu Praha (28x), třináctkrát patřil titul pražskému USK, který letos obhajuje prvenství. Do extraligových bojů zasáhlo 25 českých a 5 slovenských oddílů.  

Více informací k Česká spořitelna extralize najdete v Zaostřeno na...
      

Karolína Farská, Tomáš Klement

Vytisknout