přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

V sobotu se vyplatí přijít do Stromovky

Druhý ročník halového atletického mítinku, který letos nese název Grand Prix Olymp 2007, slibuje kvalitní konkurenci i výhry pro diváky.

Pro naší špičku bude mítink okořeněný možností rozšířit českou sestavu pro účast na halovém evropském šampionátu v Birminghamu. Závody se uskuteční v hale Otakara Jandery v pražské Stromovce v sobotu 3. února od 14 hodin.

V osmnácti vypsaných disciplínách bude k vidění téměř kompletní českou špička, kterou prověří kvalitní zahraniční konkurence atletů ze čtrnácti zemí tří kontinentů.

Skvěle obsazené budou zejména mužské sprinterské tratě – 60 až 400 m. Především souboj Jihoafričana Nagela (OR 20.11), Poláka Jedrusinského (OR 20.31) s našim nejrychlejším sprinterem Jiřím Vojtíkem na dvousetmetrové trati bude ozdobou mítinku. Nagel a Jedrusinski poběží i 60 m, kde jej čekají mj. Nigérijec Oriala (OR na 100m 10.21), rychlí Poláci Nowak a Rogowski, Brit Fifton a Chilan Becerra.

Kvalitní konkurence se objeví i na startu čtvrtky mužů – několikanásobní štafetoví medailisté z MS a OH Poláci Marciniszyn, Klimczak a Rysukiewicz budou mít skvělého soupeře v podobě stříbrného z loňského světového halového šampionátu Molefeho z Botswany, či medailistu z evropského šampionátu do 23 let Švéda Claessona.

Zajímavý bude i souboj na překážkové šedesátce, kde náš nejlepší překážkář posledních let Stanislav Sajdok zkontroluje formu Petra Svobody z pořádajícího oddílu PSK Olymp Praha. Svoboda má již zaběhnutý limit pro HME z minulého víkendu.

Z technických mužských disciplín slibuje kvalitní soutěž souboj tyčkařů. Naši nejlepší Adam Ptáček se Štěpánem Janáčkem budou chtít útočit na limit pro Birmingham a jejich formu prověří Polák Kolasa, který minulý týden skočil 5.60 m. Trojice osmimetrových dálkařů Dán Jensen, Polák Starzak a Němec Bayer otestují naši dvojici Štěpán Wagner, Tomáš Pour i vícebojaře Josefa Karase. Karas již dobral antibiotika a v sobotu jej čekají i překážky a koule.

Vysokou kvalitu slibují také souboje žen. Polská finalistka ME v Göteborgu v běhu na 100 m Onysková  prověří naše nejrychlejší sprinterky na čele se Štěpánkou Klapáčovou, Ivetou Mazáčovou a Kateřinou Čechovou.

Příležitost by mohly využít čtvrtkařky Jitka Bartoničková a Zuzana Hejnová, kterým k časům pro Birmingham může pomoci africká šampionka Ekpuphonová z Nigérie. Můžeme se těšit i na souboj bývalé halové mistryně světa Ludmily Formanové s Finkou Mallimakiovou a Rumunkou Rapanuovou na trati 800 m. 

Trojice dálkařek s osobním maximem přes 660 cm – Ukrajinka Sorokinová, Polka Zapacká a Slovenka Velďáková v souboji s naší Denisou Ščerbovou může přinést skoky přes požadované minimum pro HME (6.55 m). Ozdobou ženské části programu pak bude bezesporu tyčka s českými limitářkami pro Birmingham Pavlou Rybovou a Kateřinou Baďurovou s letos v hale výbornou Polkou Kasprzakovou. Všechny mají letos na svém kontě 450 cm, Baďurová tímto výkonem v úterý vytvořila nový rekord haly Otakara Jandery.

Určitě zajímavý dvoustart si na sobotní mítink naplánovala i nejlepší česká atletka minulé sezony, oštěpařka Barbora Špotáková. Ta svou všestrannost předvede v závodech na 60 m překážek a ve vrhu koulí.

Pro diváky je připraveno překvapení. Každý z návštěvníků (nikoliv závodníků) obdrží při vstupu zdarma číslo. Na konci mítinku budou dva vylosovaní šťastlivci odměněni zájezdem na letošní Weltklasse v Curychu!

                                                                    David Klempíř, Luděk Svoboda