přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

V Rejkjavíku probíhá Kongres EAA

Kalendářní konference otevřela třídenní Kongres Evropské atletické asociace, který se koná v islandské metropoli.

EAA stanovila termíny soutěží pro sezonu 2006. Nejbližší atletický podnik týkající se české reprezentace bude mezistátní utkání v halových vícebojích mužů a žen e dnech 11. a 12. února. S českými výběry se střetnou Španělé, Francouzi, Britové a Nizozemci.

Tradiční mezinárodní chodecké závody v Poděbradech se uskuteční 8. dubna. Účast na mezistátním utkání v chůzi přislíbilo sedm federací. Domácí reprezentanti změří síly s borci z Běloruska, Francie, Litvy, Nizozemska, Švýcarska a Ukrajiny. 

Ve druhé polovině července čeká národní týmy ČR série mezistátních utkání mladších věkových kategorií. 15. července se ve Slovinsku bude konat čtyřutkání ČR – Chorvatsko – Maďarsko – Slovinsko, místo konání bude teprve upřesněno. "Sedmnáctky" se utkají proti stejně starým výběrům Maďarska a Slovenska o tři dny později. Muži a ženy do 22 let navážou na letošní utkání v Manchesteru a 29. července v České republice přivítají družstva Španělska, Francie a Velké Británie. Tradiční měření sil starších žáků a žákyň České republiky a Slovenska je naplánováno na 17. září.

Zítra pokračuje Kongres EAA tiskovou konferencí a odpoledním zasedáním šéftrenérů jednotlivých atletických federací.                    

Tomáš Klement

Vytisknout