přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. března 2004, 12:17

V Poděbradech podruhé v historii na trati 20 km

V Poděbradech se letos uskuteční již 72. ročník populárních chodeckých závodů.Foto: Josef Čech
Opět od hotelu Libenský se chodci a chodkyně vydají na cestu centrem lázeňského města v sobotu 27. března. Podruhé v historii bude na pořadu trať o délce 20 km, která měla svou premiéru v loňském roce. Závod chodců v Poděbradech poslední březnovou sobotu odstartuje seriál republikových šampionátů této sezony pod otevřeným nebem. Mistrovské tituly z roku 2003 budou obhajovat závodníci USK Praha, v kategorii mužů Miloš Holuša, mezi ženami Barbora Dibelková (na snímku). Celkovými vítězi poděbradských chodeckých závodů v roce 2003 se stali Matej Tóth ze Slovenska v čase 1:23:17 a jeho krajanka Zuzana Blažeková za 1:37:47. V rámci závodů v roce 2003 se kromě mistrovství České republiky uskutečnilo také mezistátní utkání.
Tříčlenná družstva Česka, Slovenska a Švédska svedla dramatické souboje, ze kterých vyšli vítězně muži domácího celku a ženy Slovenska. V dresu českého výběru mužů se představili Miloš Holuša, Jiří Malysa a zraněného Jiřího Mašitu nahradil Pavel Svoboda. Hlavní oporou týmu se stal Holuša, který časem 1:26:19 obsadil celkovou třetí pozici, a vybojoval titul mistra republiky. Malysa skončil čtvrtý a pořadí této dvojice určilo bodový výsledek družstva. Svobodovi v konečném účtování patřila šestá příčka a bronz na mistrovství ČR. V ženském družstvu se podle očekávání nejlépe vedlo Barboře Dibelkové. Teprve devatenáctiletá závodnice skončila třetí za 1:39:46.

Právě tímto výkonem vytvořila česká rekordmanka nejlepší čas tříleté historie mistrovství ČR na 20 km chůze žen. Dibelková je také dosud jedinou mistryní republiky na této trati, od prvního ročníku v roce 2001 nezná šampionát jinou vítězku. Všechna tři dosavadní mistrovství republiky na 20 km chůze žen se konala na okruhu v Poděbradech. Mužský šampionát budou Poděbrady hostit teprve podruhé. Rekordmanem v počtu získaných titulů je Jiří Malysa se sedmi zlatými medailemi. Malysa je také držitelem nejrychlejšího času mistrovství, když před třemi lety v Rumburku urazil trať za 1:20:47. Nejvíc medailí nasbíral Miloš Holuša, který se může pyšnit už třinácti cennými kovy. V sobotu 27. března se v Poděbradech nejprve vydají na trať ženy (ve 14.40 hodin) a o 20 minut později muži. Slavnostní vyhlašování pak proběhne v 17 hodin.
   

Více o chodeckých závodech v Poděbradech v sekci ZAOSTŘENO NA...      

Tomáš Klement

Vytisknout