V Pardubicích se začalo běhat

Včerejší "Atletickou středou" zahájili atleti z Hvězdy SKP Pardubice sezonu 2006.

Na zájemce čekaly tratě o délkách 1500 m5000 m. Startovní výstřel zazněl v 16.45 hodin a běželo se za umělého osvětlení. Teplota se držela okolo půl stupně nad nulou a panovalo prakticky bezvětří. Na polytanovém okruhu byly jen dvě vnitřní dráhy beze sněhu, na ostatních šesti se držela vrstva zhruba 10 cm mokrého sněhu.

Na patnáctistovku se vypravilo pět běžců z pořádajícího klubu a Filip Vala z Jiskry Havlíčkův Brod. Vítěz běhu, domácí Miloš Kratochvíl, se jako jediný dostal pod hranici pěti minut, když zaběhl čas 4:37 min. Na druhém a třetím místě doběhli téměř shodně Lukáš GdulaFilip Hejkrlík v časech 5:00.4, resp. 5:00.9 min.

Běh na 5000 metrů začal v 17 hodin a na start se postavilo 21 mužů a žen. Také na této trati si pro vítězství s přehledem doběhl domácí Miloš Kratochvíl, když nejrychlejšímu ze svých pronásledovatelů utekl téměř o minutu. Vyhrál časem 17:47.4 minut. Druhý skončil Zdeněk Šofr ze Sokolu Mnětice a třetí domácí Filip Hejkrlík.

Další "Atletická středa" se bude konat na Městském stadionu na Dukle v Pardubicích ve středu 1. února od 16.45 hodin a na programu jsou běhy na 100010000 metrů.

Výsledky:

1500 m: 1. Kratochvíl Miloš (Hvězda SKP Pardubice) 4:37.0, 2. Gdula Lukáš (Hvězda SKP Pardubice) 5:00.4, 3. Hejkrlík Filip (Hvězda SKP Pardubice) 5:00.9.

5000 m: 1. Kratochvíl Miloš (Hvězda SKP Pardubice) 17:47.4, 2. Šofr Zdeněk (Sokol Mnětice) 18:45.7, 3. Hejkrlík Filip (Hvězda SKP Pardubice) 18:49.4.