přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. ledna 2003, 09:40

V Otrokovicích o rekordy

Brněnská skokanka Martina Darmovzalová přislíbila účast na Otrokovickém halovém mítinku, který se koná den po jejím startu na ELÁN mítinku v Bratislavě.

V Otrokovicích by se dokonce atletka ACP Junior Brno měla představit ve dvou disciplínách. Po vydařené loňské sezoně (v dálce 634 cm a v trojskoku 13,98 m) Darmovzalová pokračuje v dlouhých skocích, před dvěma týdny v Bratislavě zvítězila za 613 cm. Její forma je příslibem kvalitních výkonů i v Otrokovicích.

Otrokovický halový mítink je složen ze skokanských disciplín a sprintů, resp. krátkých běhů. Do role největší favoritky nad nízkými ploty je pasována juniorka Petra Borovičková ze Zlína, držet krok by s ní měla Jana Korešová (SK ZŠ Jeseniova). Obě závodnice se podle všeho představí i na hladkých 40 yardů. Podobně jako v případě Darmovzalové bude mít trojskok i dálka také v mužské kategorii téhož favorita. Bude jím Miron Mutyba z Moravské Slavie Brno, výkonem 16,11 cm druhý nejlepší trojskokan České republiky v loňském roce.

V sezoně 2003 se na české atletické scéně stalo už téměř pravidlem, že perlami halových mítinků jsou soutěže ve skoku do výšky. V Otrokovicích sice nestartuje absolutní mužská elita, přesto je tato disciplína silně obsazena. Účast Tomáše Orta (loni 228 cm), Dalibora Hona (221 cm) či Jiřího Křehuly (na snímku) s 220 cm dokazuje, jakou základnou v současné době disponuje česká výška. V soutěži žen se očekává atraktivní střetnutí mezi Ivou Strakovou z pražského Olympu a Slovenkou Lázničkovou. „V obou výškařských závodech by mohl padnout rekord mítinku. Rádi bychom viděli i nějaký splněný limit,“ věří ředitel Otrokovického halového mítinku Aleš Prudký v dosažení limitu pro halové MS v Birminghamu právě v Otrokovicích. Muži musí přeskočit laťku ve výšce 230 cm, v ženské kategorii je limit 194 cm. Dosavadní rekordy mítinku mají hodnotu 221 cm a 176 cm. „Pro skok vysoký tu máme ideální podmínky, zejména pro skokany s dynamičtějším rozběhem. Prostor na rozběh je až čtyřicet metrů,“ popisuje Aleš Prudký.

Hlavnímu programu Otrokovického halového mítinku předcházejí dopolední přebory žactva. Ty se uskuteční ve sprintu na 40 yardů, ve skoku vysokém a v dálce. Nejúspěšnější žák bude na závěr mítinku vyhlášen a odměněn horským kolem. Pochopitelně i pro seniory pořadatelé připravili celou řadu věcných cen.

Tomáš Klement

Vytisknout