přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

16. května 2003, 16:52

V neděli vyvrcholí boj o nominaci na ME v běhu do vrchu

Už v neděli odpoledne bude známa česká nominace na mistrovství Evropy v běhu do vrchu.

V Rožnově pod Radhoštěm se totiž uskuteční kvalifikační závod na ME, které se koná 6. července v italském Monte Bodone. Nominační kritéria České asociace běžců do vrchu jsou jasná – na evropský šampionát odcestují tři muži a tři ženy na základě výsledků kvalifikačního závodu a v každé kategorii je doplní jeden závodník na divokou kartu. V případě mužů se o udělení divoké karty rozhodne mezi Pavlem Faschingbauerem a Janem Bláhou, kteří se závodu v Rožnově zřejmě nezúčastní. Jedním z největších kandidátů vítězství v nedělním běhu do vrchu je Miroslav Vítek.

Foto: Jiří Dvořák


Orlickoústecký závodník drží časem 31:18 z roku 2000 v Rožnově pod Radhoštěm traťový rekord. Jeho velkým soupeřem bude Jan Havlíček z pražské Slavie a mezi favority rozhodně patří také mimořádný talent Jan Kreisinger, stříbrný z loňského neoficiálního MS juniorů.

Při neúčasti Anny Pichrtové, která se momentálně připravuje ve Spojených státech, se největší šance na vítězství v závodě žen v Rožnově pod Radhoštěm přisuzují dvojici Šádková – Matyášová. Pardubická běžkyně Irena Šádková se letos v Domažlicích stala mistryní republiky v půlmaratonu. Anna Pichrtová, držitelka limitu B pro maraton na MS v Paříži, se rozhodla v letošní sezoně věnovat "vrchařskou" přípravu neoficiálnímu mistrovství světa v běhu do vrchu, které se koná 21. září na Aljašce.   

Trať 8. ročníku závodu Běh na Radhošť je dlouhá 6,5 km se stoupáním 734 metry, přičemž jen úvodní kilometr vede po asfaltové silnici. Kromě mužské a ženské kategorie jsou závody vypsány také pro juniory a veterány. Běh na Radhošť odstartuje v neděli 18. května v 11 hodin a krátce po závodě bude oznámena konečná nominace na ME v Monte Bodone.

Tomáš Klement

Vytisknout