přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

V neděli je Kutnohorská laťka

Čtvrtý ročník exhibičního závodu se koná netradičně v srpnovém termínu. Kromě Baďurové a zraněného Ptáčka nebude z české špičky chybět nikdo.

Foto: Pavel Gryč

Letos se exhibiční závod uskuteční v srpnu. "Ke  změně termínu mě vedlo několik důvodů," vypočítává ředitel závodů Zdeněk Lubenský. "V květnu jsme připravovali první ročník velkého vícebojařského mítinku v Kladně, za druhé by měli mít závodníci aktuálně lepší formu a snad vyjde i počasí. Podmínky jsou v Kutné Hoře ideální, když přijedou tyčkaři s formou a nezaprší, pravděpodobně uvidíme velké výkony, které napoví o aktuálním jednotlivých závodníků."

Kdo se přijede do Kutné Hory předvést? Z české špičky to budou především Štěpán Janáček. Přijede i jeho oddílový kolega Michal Balner. Ten se letos zlepšil na 560 cm a aktuálně je oním šťastnějším, který má Ósaku jistou. Chybět nebude ani mladý a talentovaný Jan Kudlička a samozřejmě trojnásobný mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák. "Sice ho bolí stehno, ale slíbil, že se divákům předvede a skákat bude," říká Lubenský. Chybět bude zraněný Adam Ptáček a desetibojař Roman Šebrle, který již tuto sobotu odlétá do dějiště světového šampionátu v Japonsku. Z ženského startovního pole bude chybět česká jednička Kateřina Baďurová, ale představí se Pavla Rybová či Romana Maláčová.

Exhibiční závod začíná u chrámu Sv. Barbory v neděli v 15 hodin.


Rekordy mítinku:

MUŽI: 5.40 m - Adam Ptáček (2004)
ŽENY: 4.30 m - Pavla Hamáčková (Rybová) (2006)

David Klempíř

Vytisknout