V Métách byli Češi vidět, Šebrle vyhrál kouli

sobota 26. února 2011
Jako finální příprava před HME či poslední dobrá příležitost zazávodit si v sezoně: Podle českých účastníků však nebyl průběh mítinku ve Francii organizačně nejhladší, zmatky provázely výsledkový servis i samotné soutěže.

Nejlepšího umístění dosáhl tak trochu paradoxně vícebojař Roman Šebrle, jenž si v kouli poradil se dvěma domácími konkurenty a zvítězil za výkony z páté série 15.25. Pokud bychom brali v potaz tři pokusy, které bude mít svěřenec Dalibora Kupky při sedmiboji za týden, zůstalo by mu rovněž solidních 14.90.
Šebrle absolvoval také překážky, kde byl po rozběhových 8.21 pomalejší ve finále B o 13 setin a skončil tu třetí. „Byl to zajímavý test před Paříží. Koule slušná, ale na překážkách to nebylo ono. Ale ještě mám pár dní na doladění, hlavně že jsem zdravotně v pořádku,“ řekl Šebrle pro stránky manažerské skupiny Top Athletics.

Na stupně vítězů se vešel také Martin Mazáč, který na šedesátce překážek obsadil třetí místo za 7.81, devět setin za vítězným Alžířanem Hadžem Lazibem. V rozběhu běžel svěřenec Luďka Svobody 7.97, ve výsledcích je tedy podle informací na topathletics.org zaměněn s Šebrlem. Další čeští atleti zůstali těsně pod „bednou“. Smutnit však rozhodně nemusela na čtvrtém místě půlkařka Tereza Čapková, která si vylepšila halový osobák na 2:04.29 a k absolutnímu dva a půl roku starému maximu jí chyběla vteřina.

Stejná pozice patřila i na šedesátce Ivetě Mazáčové za 7.52 (rozběh 7.55), prvenství získala domácí Mangová za 7.31, výrazně rychleji však běžela v rozběhu (7.18). V hladkém nejkratším sprintu startoval i Libor Žilka, jeho výsledné páté místo za čas 6.80 (rozběh 6.91) je však podle stránek jeho tréninkové skupiny svobodagroup.cz zavádějící. „Ve finále (Žilka) doplatil na startérovu chybu, který pustil viditelně ulitý start … Pognona, vlastně jen „vypadl“ z bloků, a pak se marně snažil ztrátu dohnat,“ píše se na webu. I tak Francoouz nezvítězil, skončil druhý (6.69) za Nigerijcem Emeliezem (6.63). Výčet českých účastníků uzavírá čtvrtkař Richard Svoboda, jehož čtvrtý čas 48.22 z nejrychlejšího běhu stačil na celkovou sedmou pozici.