přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. července 2004, 13:14

V Madridu startovali dva čeští reprezentanti

Včera se ve španělské metropoli uskutečnil mítink IAAF Super Grand Prix. Oštěpařka Brejchová si z něj odvezla druhé místo, diskař Malina skončil osmý.

Nikola Brejchová opět předvedla, že patří mezi atletickou elitu. Po dlouhé pauze, zaviněné zdravotními problémy, se letos na jaře vrátila. A nyní ji patří druhé místo letošních světových tabulek. Na mítinku Super Grand Prix ve španělské metropoli dokázala své náčiní poslat do vzdálenosti 64.48 metru, předčila ji pouze Kubánka Osleidys Menéndezová, která zvítězila hodem dlouhým 67.87 metru. Právě Menéndezová se drží na čele letošních světových tabulek.
Další český zástupce Libor Malina skončil osmý výkonem 58.28 metru. V Madridu se vedlo Keňanu Wilfredu Bungeimu, který se blýskl na půlce časem 1:43.72 a zařadil se tak na první místo letošních světových tabulek. O světový rekord se pokoušela Ruska Světlana Feofanová, která si nechala nastavit na stojany 4.90 metru, ale laťku v této výšce se jí zdolat nepodařilo. Zapsala si tak na své konto vítězství za 4.80 metru.

Komletní výsledky z mítinku IAAF SGP z Madridu naleznete zde.

Karolína Farská

Vytisknout