přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

V lednu se chystá Moravské výškařské turné

Na konci ledna 2005 čeká špičkové domácí i zahraniční výškaře novinka v podobě turné skládající se ze tří skokanských mítinků v halách na Moravě.


Foto: Josef Čech
Všechny závody se uskuteční během osmi dnů, 22. ledna seriál odstartuje tradičním Hustopečským skákáním, o čtyři dny později se startovní pole přesune do Třince na 13. ročník Beskydské laťky a 29. ledna turné uzavře premiéra Ostravské laťky. Na každém z mítinků bude nejúspěšnějším skokanům udělena finanční prémie. Celkový vítěz turné bude vyhlášen na základě součtu dosažených výkonů.
Světová velmoc současné výšky Česká republika vyšle na turné svou kompletní špičku, představí se bronzový medailista z OH v Aténách a HMS v Budapešti Jaroslav Bába, finalista olympijských her a úřadující mistr ČR Svatoslav Ton i halový mistr republiky z loňské sezony Tomáš Janků. Start potvrdili organizátorům další kvalitní závodníci v čele se srbským výškařem Dragutinem Topičem, držitelem juniorského světového rekordu a finalistou letošních OH. Zúčastní se také slovenská jednička Peter Horák a maďarský rekordman (2.27 m) László Boros.

Trojici závodů bude dominovat soutěž mužů, kterou doprovodí střídavě závody žen a mládeže. Půlhodinový záznam z Moravského turné příznivcům atletiky nabídne Česká televize ve středu 2. února. 

Tomáš Klement

Vytisknout