V Lausanne se dařilo překážkářům

Sánchez a Johnson zářili na mítinku Super Grand Prix v Laussanne, nedařilo se Mutolaové ani Cloeteové.

Na mítinku Super Grand Prix v Lausanne opět zazářil překážkář Felix Sánchez. Do cíle běhu na 400 metrů překážek se dostal v čase 47.86, tedy v nejlepším výkonu letošního roku a navíc pod 48 sekund. Série neporazitelnosti mistra světa tak pokračuje již od července roku 2001. Dobře si vedl také další překážkář Allen Johnson, který si vítězství z Laussanne odvezl za výkon 13.05  v běhu na 110 metrů překážek, i tento čas je nejlepším výkonem roku.
V dálkařském sektoru se představila Ruska Lebeděvová. Lebeděvová potvrdila svou formu, když dolétla do vzdálenosti 15.33 metru. Obsadila tak první příčku a vytvořila nový rekord mítinku.
Ve výšce žen zvítězila Ruska Jelena Slesarenková, když se přenesla přes výšku 2.03 metru, Jihoafričanka Hestrie Cloeteová si odváží třetí příčku za 1.95 metru. Nedařilo se ani Mozambičance Mutolaové, běh na 800 metrů vyhrála Čerkasovová v čase 1:58.91 minuty, Mutolaová doběhla v těsném závěsu druhá (1:59.06). Čerkasovová tak Mozambičance přerušila vítěznou sérii od roku 2002. Problémy měl v Laussanne i Maročan Hicham El Guerrouj, 1500 metrů sice vyhrál v čase 3:32:20, ale o pouhé dvě setiny sekundy za ním skončil Keňan Songok.

Kompletní výsledky z mítinku v Laussanne naleznete zde.