přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. května 2005, 12:32

V Kutné Hoře uvidí olympijského vítěze a mistryni světa

Roman Šebrle a Pavla Hamáčková ozdobí druhý ročník tyčkařského mítinku Kutnohorská laťka.

Představení nejlepších domácích tyčkařů se uskuteční ve středu 18. května znovu v historickém prostředí před chrámem svaté Barbory. Hlavní hvězdou mítinku bude olympijský vítěz z Atén Roman Šebrle, který v Kutné Hoře startoval i loni. Třicetiletý desetibojař zde před rokem skončil šestý výkonem 4.80 metru.

Ve startovní listině figuruje kompletní česká špička včetně obhájce prvenství Adama Ptáčka. Úřadující vicemistr světa v hale stanovil rekord kutnohorského mítinku na 5.40 m. Chybět nebudou ani jeho tréninkoví partneři Štěpán Janáček, Petr Špaček a Aleš Hončl.     

V kategorii žen svedou souboj svěřenkyně trenéra Boleslava Patery. Halová mistryně světa a Evropy Pavla Hamáčková nastoupí proti finalistce OH v Aténách Kateřině Baďurové. "Snahou je, aby letošní ročník byl minimálně stejně úspěšný jako ten loňský. A při pohledu do startovní listiny se jeví toto přání jako velice reálné," nechal se slyšet ředitel závodů Zdeněk Lubenský.  

Oživením mítinku bude pokus o překonání veteránského rekordu osmašedesátiletého Rudolfa Tomáška, který při loňském ročníku Kutnohorské laťky zdolal rovné 3 metry.  

Tomáš Klement

Vytisknout