přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

15. května 2005, 19:10

V Kladně se dařilo Stehlíkovi

Na kladenském Sletišti se dnes dařilo koulaři Petru Stehlíkovi. Výkonem 20.31 metru splnil limit ČAS na MS v Helsinkách.

Stehlík startoval v pátek v katarském Dauhá na mítinku Super Grand Prix, a už v neděli si zajel pro kvalitní výkon na kladenské Sletiště. "Škoda, že se mi takový výkon nepodařil v pátek, ani dneska to nebylo ideální, je zima, jenom dvanáct stupňů," vykládal Stehlík těsně poté, co poslal své náčiní do vzdálenosti 20.31 metru. Tento výkon pro Stehlíka znamená splnění limit ČAS na MS v Helsinkách. Letenku do Finska mu to ovšem ještě nezaručuje, musel by být jediným českým koulařem, který tuto hranici v Čechách překonal. Limit IAAF pro start v Helsinkách je 20.50 metru.

Diskař Malina si na Sletišti okusil první start v sezoně výkonem 62.57 metru. "Hodil jsem třikrát za 62 metrů, jsem vzhledem k tomu, že jsem v pátek ještě tvrdě trénoval, spokojený," uvedl Malina.

Kladivář Pavel Sedláček poslal náčiní do vzdálenosti 76.24 metru, čímž stejně jako Stehlík splnil limit ČAS na MS v Helsinkách. Kladivářka Vrbenská převedla  63.97 metru, Lenka Ledvinová 59.29 metru.

Karolína Farská

Vytisknout