přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

V Kaunasu už ve čtvrtek vypukne ME do 22 let

Český tým je na místě a užívá si privilegia i nesnází prvních hostů s předstihem otevřeného čtyřhvězdičkového hotelu. První den vstoupí do bojů 11 českých reprezentantů. Šafránkové odpadla kladivářská kvalifikace.

Výprava do Kaunasu čítá celkem jednadvacet atletů a atletek do 22 let. Papírově nejlepší pozici má chodkyně Zuzana Schindlerová, které patří podle loňských tabulek čtvrtá příčka. Do desítky se podle tohoto srovnání vejdou ještě oštěpař Petr Frydrych, tyčkař Jan Kudlička, běžec Jakub Holuša., překážkář Josef Prorok, na stýplu Milan Kocourek a v kladivu Kateřina Šafránková. Juniorská vicemistryně světa i Evropy navíc nemusí podstupovat nevyzpytatelnou kvalifikaci, protože byla na dnešní technické poradě zrušena, a nastoupí tedy rovnou do sobotního finále.

Jako první ve čtvrtek zasáhne do bojů trio vícebojařů, dvoudenní soutěž začíná Nejedlému, Sazimovi a Staňkovi v 10 hodin. V dopoledním bloku se představí ještě již zmíněný oštěpař Frydrych, sprinterka Kateřina Čechová, koulař Vladislav tuláček a čtvrtkaři překážkáři Josef Prorok a Kristina Volfová. Odpoledne začnou kvalifikace a rozběhy pro tyčkařku Romanu Maláčovou, půlkaře Holušu a  diskařku Kateřinu Klausovou.

Výprava dorazila do druhého největšího města Litvy bez komplikací a byla ubytována ve zbrusu novém čtyřhvězdičkovém hotelu. „Otevřeli ho dřív, než původně plánovali, protože v Kaunasu jinak nebyl dostatek ubytovacích kapacit, a pár dní poté, co odjedeme, ho zase zavřou. Jsme tedy úplně první hosté, což je super, ale má to i pár vad na kráse. Já třeba nemám v pokoji záclony, takže vlastně sdílím společný prostor s ostatními. Kromě mě to však postihlo jenom Kateřinu Čechovou, a té to údajně nevadí, jak se mi tady aspoň někteří snažili tvrdit,“ žertoval na dané téma šéftrenér Václav Fišer.   

Adam Pražák

Vytisknout