přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

V Jablonci na Nisou opět otevřena hala

Po více než ročním uzavření jedné z mála atletický hal v České republice, kde je možné pořádat kvalitní atletické závody, bude opět v provozu nejstarší hala u nás.

Kolaudace CORNY atletické arény bude po zásadní rekonstrukci provedena v úterý 4. prosince. Oficiální otevření nové „CORNY atletické arény“ je plánováno na sobotu 8. prosince 2007. V 9:45 hodin se k tomuto slavnostnímu aktu sejdou v hale zástupci města, kraje i Českého atletického svazu a sponzor CORNY. Zváni jsou také všichni příznivci sportu, kteří budou mít možnost na vlastní oči vidět atletickou halu v novém řešení. Bezprostředně po slavnostním otevření si halu vyzkouší stovky nejmenších adeptů atletiky, protože od 11.00 hodin se rozeběhne tradiční žákovské závody "Pomerančový mítink", kterých se účastní oddíly a kluby celého Libereckého kraje.

V halové sezoně 2008, počítají v Jablonci s pořádáním tradičních halových střed. Seriál celkem osmi závodů bude odstartován 9. ledna. Největší akcí bude ovšem 36. ročník mezinárodních závodů Jablonecká hala 2008, který se uskuteční v sobotu 26. ledna. Liberecký KAS uspořádá v hale také krajské přebory jednotlivců a krajské přebory ve vícebojích.

Hala sloužila atletům od roku 1967, byly v ní uspořádány stovky závodů, vytvořeny zde byly nejen české, ale i světové rekordy. Výkon 22.50 m Heleny Fibingerové ve vrhu koulí nebyl zatím překonán. Generální rekonstrukce haly byla skutečně nutná. V rekonstruované hale byl zachován 300 m běžecký ovál, po celém obvodu jsou čtyři dráhy. Sprinteři mají k dispozici osm drah a dlouhý doběh. Změněno je uspořádání sektorů pro technické discipliny. Celá hala má nový povrch Polytan v červeno-zelené barvě. Pro diváky bude sloužit pouze balkon, do kterého je přístup z boku směrem od hotelů.