přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. ledna 2007, 19:03

V Hustopečích zvítězila Vlašičová

Jejích 1.96 metru je společně se stejným výkonem Venevové novým rekordem mítinku. Laláková nestartovala, Dubnová skočila 1.87 m.

                        Foto: Oficiální stránky Hustopečského skákání

Chorvatská výškařka Blanka Vlašičová získala prvenství na 8. Hustopečském skákání 2007. Stejně jako druhá v pořadí, Bulharka Venelina Venevová dosáhla výkonu 1.96, což je nový rekord mítinku. Dosavadní rekord byl o centimetr nižší a v roce 2005 ho na Moravě skočila Ruska Olga Kaliturinová. Venevová třikrát shodila laťku ve výšce 1.98, Vlašičová tuto výšku vynechala a marně atakovala dvoumetrovou hranici.

Třetí pozici obsadila v sobotu v Hustopečích ruská výškařka Jekatěrina Kuntsevičová s výkonem 194 cm. Pro dvaadvacetiletou závodnici se jedná o nové halové osobní maximum.

Barbora Laláková v Hustopečích neskákala pro bolesti strany chodidla pravé neodrazové nohy. "Má za sebou skvělou přípravu, ale nechce nic riskovat, abychom neohrozili celou sezonu," řekl její trenér Michal Pogány. "Uvidíme, zda bude Barbora skákat v Ostravě, nebo až v Třinci. Bolesti každým dnem ustupují."

Českou výškařskou školu tak zastupovala pouze Romana Dubnová, která obsadila dělené páté místo. Výkonem 1.87 m zaostala o pět centimetrů za limitem pro halové mistrovství Evropy. "Výkon byl adekvátní tomu, že jsem před nedávnem prodělala lehčí virózu a že to byl můj první závod sezóny. Navíc jsem skákala poprvé v nových tretrách," řekla Dubnová. "Přesto jsem celkem spokojená."

Soutěž mužů začíná po skončení závodu žen.

Kompletní výsledky naleznete zde.


Z výsledků:

ŽENY
1. Blanka Vlasic (CRO) 1.96, 2. Venelina Veneva (BUL) 1.96, 3. Yekaterina Kuntsevich (RUS) 1.94, 4. Marina Aitova (KAZ) 1.92, 5. Romana Dubnová (CZE) 1.87 a Oana Pantelimon (ROM) 1.87.

David Klempíř

Vytisknout