přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

V Houštce se bojovalo o extraligu

Stará Boleslav hostila bitvu o extraligovou příslušnost pro rok 2010. Výraznějších individuálních výkonů bylo dnes na slavném stadionu poskrovnu.

Soutěže družstev jsou však především o body pro tým a z tohoto pohledu se odehrálo minimálně drama v ženské soutěži. O pouhé dva body tu letošní extraligový účastník Česká Lípa (146) na třetím místě předčil Olomouc (144), nedaleko za nimi skončil ještě opavský Sokol (134). Dva plzeňské ženské celky budou soutěžit v nejvyšší soutěži v příštím roce. Celou baráž totiž ovládl místní AK ŠKODA (198.5), jen o sedm bodů před Sokolem SG z plzeňského Petřína (191.5).

V mužské části vše proběhlo poměrně jednoznačně. Suverénním stylem kraloval prolínací soutěži Turnov, jehož reprezentanti nasbírali 261 bodů. Propastnou ztrátu na severočeský tým nabrali už druzí atleti pražského Spartaku (186.5), oba letos extraligové týmy doplnily ostravské Vítkovice. I ty se přes další výrazný odstup bezpečně vrátily po roce do nejvyššího patra klání družstev (158), neboť nejblíže jim byla domácí Stará Boleslav (119.5).

Výsledky jsou zde.

Michal Procházka

Vytisknout