přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. srpna 2011, 11:44

V diamantovém Londýně šestice Čechů

Prestižní Diamantová liga má dnes a zítra na programu poslední díl před finálovými závody v Curychu a Bruselu.

Mítink v Londýně má v seriálu výsadní postavení, na rozdíl od všech ostatních je dvoudenní a představí se zde kompletní skladba disciplín. Česká atletika na něm bude mít pětičlenné zastoupení včetně obou vedoucích žen světových tabulek, oštěpařky Barbory Špotákové a překážkářky Zuzany Hejnové.

Špotákovou čeká dnes večer od 19.26 hod další ze soubojů s velkou rivalkou Christinou Obergföllovou z Německa, která je v čele průběžného pořadí hodnocení seriálu, o osm bodů před českou reprezentantkou. Obě se navíc v nedávné době prezentovaly dalekými hody, takže lze očekávat kvalitní závod. V němž nebude chybět  ani další členka českého výběru pro mistrovství světa Jarmila Klimešová. I ona si tak může posílit sebevědomí před nejsledovanější akcí roku, která v korejském Tegu začne už za tři týdny.

Hejnovou bude možné vidět v akci krátce po dvacáté hodině (20.04). Po svém boku bude mít opět vedoucí ženu průběžného pořadí Kaliese Spencerovou z Jamajky, která jí při posledním měření sil v Paříži dopomohla k vynikajícímu národnímu rekordu 53.29, s nímž Zuzana stále vládne letošním statistikám. Zapomínat však nelze ani na olympijskou vítězku a mistryni světa Melaine Walkerovou.

Ještě před nimi (19.05) se představí Tereza Čapková v závodě na 800 m s názvem "On camp with Kelly", který odkazuje na britskou legendu středních tratí Holmesovou. Přestože je zde konkurence oproti pozdější půlce zařazené do seriálu o něco slabší, pořád jde o výborné závodnice s osobními maximy v průměru jen lehce nad dvě minuty.   

V sobotu odpoledne (15.29) vstoupí do akce stříbrný medailista z HME Jaroslav Bába. Konkurence je tradičně silná, hned sedm borců má letos skočeno 2.32 a výše. Zbývajícím českým zástupcem na mítinku je Marcela Lustigová, její stýpl startuje v 16.05. Oba soutěžní dny vysílá Česká televize na programu ČT4 Sport (začátky ve 20.00  hod. (dnes) a 15.30 hod (sobota).

Po mítinku v Londýně se seriál na měsíc odmlčí, po mistrovství světa se ti nejlepší (a samozřejmě zdraví) sjedou pouze na finálové, dvojnásobným počtem bodů honorované závody,  které s definitivou určí vítěze jednotlivých disciplín. Polovinu z nich budeme znát po mítinku v Curychu (8. 9), zbytek po Bruselu (16. 9.).

Startovní listiny mítinku v Londýně

 

Adam Pražák

Vytisknout