V CORNY poháru zůstalo už jen šestnáct nejlepších

čtvrtek 9. října 2003
Ve čtvrtek 9. října se uzavřela druhá fáze letošního ročníku CORNY Středoškolského atletického poháru.

Populární soutěž tak už zná své finalisty. Říjnová krajská kola soutěže středoškolských atletických družstev většinou provázelo deštivé počasí, na celorepublikové finále se CORNY pohár druhý listopadový víkend přesune do haly v Jablonci nad Nisou. Tam se střetne šestnáct nejlepších celků, čtrnáct vítězů krajských kol a další dvě družstva s nejlepším bodovým ziskem.

V rámci některých krajských kol byla uspořádána autogramiáda populárních českých atletů, kteří při slavnostním vyhlašování těm úspěšným předávali ceny. Patron CORNY Středoškolského atletického poháru Tomáš Dvořák se představil v jihočeské Nové Včelnici. Jeho přítomnost na závodech byla obrovským tahákem, autogramiáda trojnásobného mistra světa probíhala téměř hodinu a půl a pro podpis slavného desetibojaře si zdaleka nechodili jen aktivní účastníci jihočeského kola CORNY poháru. V průběhu setkání mladých atletů s legendou světového víceboje se uskutečnila i neformální beseda.

Na Stadionu mládeže v Praze na Kotlářce se uskutečnila autogramiáda českého rekordmana ve skoku o tyči Adama Ptáčka. Pražského krajského kola se zúčastnili i reprezentanti ČR do 17 let Jiřina PtáčníkováRemigius Machura, jejichž družstva postoupila do finále v Jablonci. Čerstvá mistryně ČR do 22 let ve skoku o tyči a studentka Obchodní akademie na Krupkově náměstí získala prvenství v dálce výkonem 530 cm a jako členka závěrečné štafety, kde nastoupila na úseku 300 m. Machura z Gymnázia Nad Štolou kraloval v koulařském sektoru výkonem 18,18 m, výborně také rozběhl vítěznou štafetu. Mezi výškaři obsadil čtvrtý muž letošního MS do 17 let taktéž příčku těsně pod medailovými stupni, když překonal 170 cm. Kvalitní výkony byly k vidění i v dalších disciplínách. Dálku hochů vyhrál Jaroslav Voves za 672 cm. „Jestliže už se skáče okolo sedmi metrů, tak je to známka dobré úrovně,“ stručně zhodnotil dálkařskou soutěž Adam Ptáček, který před lety sám startoval za sportovní gymnázium v Ostravě a v republikovém finále pomohl svému družstvu vítězstvím výkonem přes 7,5 metru.