V Chicagu vyhráli Cheruiyot a Adereová

Adereová dokonce zaběhla národní rekord, stejně jako tři její pronásledovatelky. Robert Kipkoech Cheruiyot se ujal vedení v seriálu maratonů "World Marathon Majors".

Pouze o pět vteřin před druhým Njengou z Keni doběhl do cíle jeho krajan Robert Kipkoech Cheruiyot. V silném větru zvládl maratonskou trať ulicemi Chicaga za 2:07:35. Cheruiyot vyhrál letos i v bostonském maratonu a ujal se průběžného vedení v "World Marathon Majors". Třetí místo obsadil další z Keňanů Jimmy Muindi se ztrátou šestnácti vteřin.

Po doběhu do cíle spadl vítězný Cheruiyot dozadu na hlavu a byl odvezen do nemocnice s podezřením na otřes mozku.

Vítězství v kategorii žen si připsala Berhane Adereová z Etiopie. Do cíle doběhla v čase 2:20:42, což je nový národní rekord a deváté místo v historických tabulkách. Rekordní časy zaznamenala také druhá Ruska Galina Bogomolovová (2:20:47) a třetí Benita Johnsonová z Austrálie (2:22:36).

Veliké sólo měla v průběhu závodu Rumunka Ditová-Tomescuová, když v polovině maratonu běžela na hranici světového rekordu. V závěrečných kilometrech ji však ostré tempo udolalo a doběhla na pátém místě.

Třicátého ročníku chicagského maratonu se účastnilo na 40 000 lidí. Seriál pěti prestižních světových maratonů "World Marathon Majors" končí letos 5. listopadu v New Yorku, o konečném pořadí vytrvalců se však rozhodne až příští rok, cyklus je dvouletý.