přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

V české nominaci na ME v krosu je devět jmen

Výbor Českého atletického svazu dnes schválil nominaci ČR na blížící se mistrovství Evropy v krosu, v pořadí jedenáctý šampionát hostí v neděli 12. prosince německý Heringsdorf.

Do nominace se vešlo devět českých reprezentantů, rozhodujícím kritériem pro výběr závodníků bylo především vystoupení na mistrovství republiky v Bruntálu. V kategorii mužů se představí zlatý a stříbrný z mistrovství ČR Pavel Faschingbauer a Jan Kreisinger, dvě želízka vysílá česká atletika také do boje mezi juniorkami (Lenka Ptáčková a Simona Vrzalová). Domácí šampionka Irena Petříková se postaví na start závodu žen, junioři se stejně jako loni zúčastní i soutěže družstev. Václav Janoušek a Tomáš Bednář už mají zkušenosti z ME 2003, v Heringsdorfu je doplní Martin Mužík a Kamil Krunka.

Trať závodů žen a juniorů v Heringsdorfu měří 5640 m, juniorky závodí na 3640 m, muži urazí 9640 metrů. Jako první odstartují juniorky (11.15 hodin), mistrovství uzavře závod mužů ve 13.15. Česká výprava odlétá v pátek 10. prosince ráno do Berlína, odtud budou účastníci dopraveni do 300 kilometrů vzdáleného Heringsdorfu autobusem. Návrat výpravy je plánován na pondělí 13. prosince ve večerních hodinách.

Nominace ČR na ME v krosu 2004:
MUŽI – Pavel Faschingbauer, Jan Kreisinger
ŽENY – Irena Petříková
JUNIOŘI – Václav Janoušek, Martin Mužík, Kamil Krunka, Tomáš Bednář
JUNIORKY – Lenka Ptáčková, Simona Vrzalová

Foto: Josef Čech

Tomáš Klement

Vytisknout