přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. února 2004, 21:58

V Čejkovicích kralovali Hlavoňová a Ton

31. ročník výškařského mítinku Čejkovická laťka přinesl očekávanou vítězku v soutěži žen a velký návrat v mužské kategorii.

Šestý muž evropského šampionátu 2002 v Mnichově Svatoslav Ton se ve výškařkém sektoru představil po bezmála roční odmlce, kterou si vyžádalo zranění kolene. V květnu podstoupil Ton operaci a až o dva měsíce později začal trénovat. Svou obnovenou premiéru absolvoval začátkem února v Třinci, kde zdolal 2.21 m. V Čejkovicích triumfoval za překonání 2.25 m. Vítěznou výšku, stejně jako všechny předchozí, zdolal pětadvacetiletý závodník pražské Dukly na první pokus. Následně se neúspěšně pokoušel o překonání 2.30 m, čímž by si zajistil účast na olympijských hrách v Aténách a splnil by limit pro halové MS v Budapešti. V přímém souboji Ton porazil svého oddílového kolegu, zkušeného výškaře Tomáše Janků, který se musel spokojit s druhou příčkou a výkonem 2.22 m.     

Útok na splnění limitu pro účast na světovém šampionátu v hale opět nevyšel Zuzaně Hlavoňové. Třicetiletá výškařka vede letošní domácí tabulky výkonem 1.91 m, do požadované normy pro start v Budapešti jí tak chybí 2 centimetry. V Čejkovicích získala prvenství výkonem 1.85 m. Stejnou výšku zdolaly i druhá v pořadí Inge Janků a bronzová Barbora Laláková.     

Výsledků výškařského mítinku Čejkovická laťka, 12. 2. 2004:
MUŽI
1. Ton (Dukla Praha) 2.25
2. T. Janků (Dukla Praha) 2.22

ŽENY
1. Hlavoňová (USK Praha) 1.85
2. I. Janků (LIAZ Jablonec) 1.85
3. Laláková (Spartak Praha 4) 1.85

Tomáš Klement

Vytisknout