V Budapešti startovali čeští sprinteři a překážkáři

Čtveřice českých atletů se v pátek představila na mezinárodním halovém mítinku v Budapešti.
Roman ZubekTomáš Knebl se v konkurenci třiceti závodníků na 60 metrů probojovali do finále "C", které Zubek vyhrál v čase 6.89. V rozběhu skončil třetí za 6.94. Knebl obsadil v rozběhu stejnou příčku výkonem 6.99, druhá fáze soutěže mu nevyšla, když časem 7.08 doběhl šestý.

Do B-finále prošli oba čeští překážkáři. Jan Čech v čase 7.94 tento běh vyhrál o setinu před Stanislavem Sajdokem. V rozbězích Čech také pokořil hranici 8 vteřin (7.98), Sajdok zaběhl 8.02. Ve "velkém" finále kraloval Brit Allan Scott za 7.63.

V tyčkařském sektoru slovenská reprezentantka Slavomíra Slúková posunula hodnotu národního rekordu na rovné 4 metry. V dálce a trojskoku získaly prvenství sestry Velďákovy, slovenské závodnice startující v české extralize. Jana zvítězila ve skoku dalekém výkonem 6.28, Dana vyhrála trojskok za 13.45.