přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

V Brně padaly další limity pro Hengelo

Jednu z posledních možností na splnění limitů pro ME juniorů využili v Brně oštěpař Jaroslav Jílek a trojskokan Ondřej Hanuš.

Na brněnském stadionu Pod Palackého vrchem se v pátek konal Mezinárodní atletický mítink Brno 2007. Za účasti atletů z několika států potěšili domácí diváky především čeští atleti. Kolínský trojskokan Ondřej Hanuš výkonem 15.69 metrů splnil nominační kritéria pro ME juniorů v nizozemském Hengelu. Jen o pár minut dříve se stejný kousek povedl také v oštěpu Jaroslavu Jílkovi z Hvězdy SKP Pardubice. Ten poslal oštěp do vzdálenosti 68.48 metrů.

V dálce mužů se představil Štěpán Wagner z Dukly Praha výkonem 7.87 m. Nejlepší sprinterský výkon předvedl na 200 m Jiří Vojtík z pražského Olympu za 20.93 s. Na stovce žen dominovala Kateřina Čechová v novém osobním rekordu 11.69 sekund. V oštěpu žen pak porazila Jarmila Klimešová aktuální mistryni USA Danu Pounds. Martina Darmovzalová v trojskoku bohužel neúspěšně bojovala o limit na MS do Ósaky.

Zajímavostí tohoto mítinku byl také zajisté nový rekord Jihoafrické republiky na 2000 m překážek, o který se postarala osmnáctiletá Angela Wagnerová výkonem 6:45.57 s. Silná skupina padesáti Američanek ozdobila mítink řadou velice kvalitních výkonů.

Bohužel se z technických důvodů nepodařilo dostat zavčas na brněnský mítink další mladé špičkové sportovce hlavně z karibských oblastí, Austrálie atd. Tito reprezentanti jsou již přitom v Ostravě, kde se připravují na misrovství světa do sedmnácti let.

Kompletní výsledky naleznete zde.

                                                                Michael Svoboda, David Klempíř