přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

V Banské Bystrici padl ženský výkon roku

Třiatřicetiletá stříbrná medailistka z Göteborgu Venelina Venevová překonala na 14. ročníku Europa SC High Jump 202 centimetrů.

Bulharská výškařka se poté třikrát snažila o halový světový rekord 209 cm, ale neuspěla. "Dnes bylo všechno fantastické a nemrzí mě, že jsem světový rekord nepřekonala," uvedla vítězka. "Dva metry jsem v hale překonala po pěti, nebo šesti letech."

Na druhém místě se umístila v novém halovém národním rekordu Italka Antonietta di Martinová, pro kterou to znamenalo první dvoumetrový skok v kariéře. Možná trochu nečekaně skončila až na třetím místě halová světová rekordmanka Kajsa Bergqvistová ze Švédska. V Banské Bystrici skočila 197 centimetrů, zatím své letošní maximum. "Neměla jsem svůj den, měla jsem problémy s rozběhem, což se negativně projevilo na odrazové fázi skoku," citovali pořadatelé švédskou výškařku na internetových stránkách mítinku.

V kategorii mužů vyhrál výkonem 237 centimetrů v novém rekordu mítinku Stefan Holm ze Švédska. Na druhém místě se umístil Jaroslav Rybakov z Ruska, jenž překonal 233 cm a třetí byl Victor Moya (Kuba) s 230 cm. Nový rekordman mítinku skočil 2.37 m napoprvé, pak dvakrát neuspěl na 239 centimetrech a poslední pokus si ušetřil na 2.41 m. Avšak byl neúspěšný.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Z výsledků:

MUŽI
1. Stefan Holm (Švéd.) 2.37 - rekord mítinku, 2. Jaroslav Rybakov (Rus.) 2.33, 3. Victor Moya (Kuba) 2.30.

ŽENY
1. Venelina Venevová (Bul.) 2.02 - výkon roku
, 2. Antonietta di Martinová (It.) 2.00, 3. Kajsa Bergqvistová (Švéd.) 1.97.

David Klempíř

Vytisknout