přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

V Aténách je již téměř polovina české atletické výpravy

Z šestatřiceti atletů, kteří nás na olympiádě reprezentují, jich už šestnáct získává první zkušenosti s horkou aténskou půdou.

Dvojice chodců Dibelková, Malysa se již více jak týden aklimatizuje na peloponéském pobřeží, duo koulařských nadějí Stehlík, Žalský si osahává prostředí stadionu v Olympii, kde jej zítra čeká kvalifikační a, doufejme, i finálový závod. V noci na dnešek pak linka s označením OK 420 přenesla do Atén dvanáctku českých reprezentantů.

S definitivní platností se rozplynul otazník, který visel nad olympijskou účastí Tomáše Dvořáka.
Trojnásobný mistr světa, kterého trápí bolavá  achilovka, dlouho váhal a oddaloval konečné rozhodnutí. Padlo až v pondělí po poledni, jen několik hodin před startem letadla z ruzyňského letiště! „Pojedu. Achilovka sice pořád bolí, ale bolest je v mezích. Dovolila mi absolvovat 3 kvalitní tréninky, včetně výškařského a tyčkařského. Doufám, že pod péčí doktorů se můj stav do začátku závodu ještě vylepší,“ prohlásil Tomáš Dvořák.

I s ním se na palubu letadla mělo nalodit celkem jedenáct atletů. O to, že se tento počet nakonec zaokrouhlil na rovný tucet, se překvapivě postaral trojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman v hodu oštěpem. Jan Železný měl  odlétat až zítra. Změnu plánu způsobily bolesti v úponu achilovky na levé noze. „Je lepší být tam dřív a aktivně to dávat do pořádku. Nejedná se ale o nic vážného“, vysvětlil v rozhovoru pro ČTK  Železný, který se na místě hodlá svěřit do péče svého kamaráda, uznávaného fyzioterapeuta Pavla Koláře.

Přeprava, celní kontrola i akreditace proběhly podle slov šéftrenéra Václava Fišera hladce. Okamžitě následoval rychlý přesun do vesnice. "Ubytování  je hezké, kvalitní a dobře připraveno. Bydlíme v komplexu budov v samém centru, nedaleko vstupu, jídelny, autobusu a mezinárodní zóny. Vedle nás má sídlo předseda MOV," líčil Václav Fišer první dojmy z míst, ve kterých budou po skončení OH  bydlet občané postižení posledním zemětřesením.
 
Další fáze přepravy reprezentantů se uskuteční zítra v nočních hodinách.

Více o dopravě reprezentantů v příslušné sekci ZAOSTŘENO NA OH.

Adam Pražák

Vytisknout