přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. června 2006, 20:54

V Arles vyhrál Šebrle, Karas skončil pátý

Roman Šebrle zvítězil na vícebojařském mítinku v Arles, dobře si vedl i Josef Karas. Výkony ale poznamenal silný vítr.

Roman Šebrle dokázal za oba dva dny nasbírat celkem 8 333 bodů a jasně na mítinku v Arles zvítězil. Druhý skončil Fin Ojaniemi s 8 111 body. Šebrle si navíc vylepšil desetibojařský osobní rekord v hodu diskem, když poslal své náčiní do vzdálenosti 49.12 metru. "Vzhledem ke zdravotnímu stavu a nepříjemnému silnému větru jsem s celkovým součtem bodů spokojen. Vítr mi pomohl asi jen v disku, jinak spíš škodil. Musím říct, že mě mrzí, že jsem nemohl dokončit Götzis, který je pro mě mezi mítinky jedničkou. Ale hlavním cílem sezony je mistrovství Evropy," svěřil se světový rekordman.

Další český závodník, Josef Karas, se umístil na páté pozici s celkovým součtem 7 849 bodů. I když bodový součet obou českých reprezentantů překročil normu pro evropský šampionát, výsledek ani jednoho z nich nebude moci být brán jako splněný limit. Na vině je silný vítr. Při Šebrleho běhu na 100 metrů byl zaznamenán vítr o síle 8 m/s, přičemž povolená hranice v desetibojï je 4 m/s. Karas měl smůlu při skoku do dálky, kdy mu naměřili až 9,6 m/s. Větrné podmínky nebyly v "pořádku" ani při překážkách.

Zatímco Karas bude muset zřejmě zkoušet štěstí na dalších mítincích a pokoušet se i dále o splnění limitu, Šebrle má splněnu normu EAA z loňského roku a tudíž je velký předpoklad, že mu ČAS start na mistrovství Evropy umožní. Minulý týden se oba závodníci o splnění limitu pokoušeli. Šebrle startoval v Götzisu, ale s ohledem na doznívající svalové zranění po třech disciplínách soutěž ukončil. Karas měl dobře rozjetý desetiboj na mítinku v Mariboru, ale bohužel neskočil základ v tyči. O to paradoxnější je situace z mítinku v Arles.

V sedmiboji zvítězila Kanaďanka Jessica Zelinkaová, která získala 6 314 bodů, stejný počet bodů nasbírala i před týdnem v Götzisu. Česká závodnice Michaela Hejnová soutěž nedokončila, nenastoupila do poslední disciplíny sedmiboje - běhu na 800 metrů.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Karolína Farská

Vytisknout