přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. března 2003, 14:36

Útok na rekord mítinku Valašská laťka

Na tradičním skokanském mítinku Valašská laťka se v sobotu 8. března představí nejlepší český výškař této sezony Jaroslav Bába.

Závod v Valašském Meziříčí pro něj bude posledním startem před debutem na halovém mistrovství světa. Jaroslav Bába letos absolvoval již třináct závodů, v nichž pětkrát překonal 230 cm. Ještě před několika měsíci přitom bylo jeho osobní maximum 227 cm. Nejlepšího výkonu dosavadní historie Valašské laťky v mužské kategorii dosáhl Svatoslav Ton, který v roce 2002 zdolal 223 cm.

„Sváťa Ton si po překonání 223 cm nechal nastavit 231. Při jednom z pokusů už zvedal ruce nad hlavu, ale laťka nakonec spadla,“ popisuje loňské rekordní vystoupení Svatoslava Tona ředitel Valašské laťky Jan Kocian. Vzhledem k Bábovým letošním výsledkům by tato hranice měla být snadno dosažitelná. „Bába si na Valašskou laťku přijede jen v poklidu zaskákat před mistrovstvím světa, ale přesto by měl rekord překonat,“ uvažuje Kocian. K největším soupeřům Jaroslava Báby se řadí bronzový medailista z nedávného mistrovství ČR v hale Jan Janků, dále Jiří Křehula, Dalibor Hon či Stanislav Sajdok.

Mezi ženami je držitelkou rekordu Valašské laťky Barbora Laláková s výkonem 190 cm z loňského roku. Tento výkon by měly v sobotu atakovat jablonecká Inge Janků a Slovenka Lázničková.

Soutěže v rámci Valašské laťky v sobotu odstartují již v dopoledních hodinách. Od 10 hodin se změří síly závodníci žákovských kategorií. Začátek závodu žen je na pořadu od 14 hodin, muži zahajují o dvě hodiny později.

Tomáš Klement

Vytisknout