přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Uspěje Bába v Jablonci?

Jaroslav Bába přijíždí do Jablonce zabojovat o limit na HME. Na severu Čech bude mít další šanci na vylepšení svého letošního maxima 215 cm.

Úterní třetí ročník výškařské show v Jablonci nad Nisou přivítá množství slavnějších i méně známých výškařů. Důležité bude zejména, jak si povede Jaroslav Bába. Ten se letos po přestávce způsobené zraněním vrátil k výšce, ale zatím se zůstává na hranici 215 centimetrů. Limit pro březnový evropský šampionát má hodnotu 2.27 metru.

Ze zahraničních jmen se v Městské hale U Přehrady představí například olympijský vítěz ze Sydney Sergej Kljugin, Kanaďan Dillon či Maďar Vaskó. Pořadatelé ještě těsně před zítřejším mítinkem jednají s manažery dalších závodníků, startovní pole tak možná dozná dalších změn.

Vítěz Jablonecké laťky postoupí na čtvrteční FAJN Zmrzlina Novinářskou laťku, kde se utká s takovými esy, jako je například Tomáše Janků, Kubánec Victor Moya, případně Andrej Těrešin z Ruska.

Program Jablonecké laťky zpestří doprovodné kulturní vystoupení.  Diváci se mohou těšit na ukázky bojových umění kaskadérské skupiny Petra Jákla, ti šťastnější něco vyhrají v divácké soutěži. Hlavní závod začíná v 17 hodin, od 15 hodin je na programu závod dvojic jabloneckých základních škol.

David Klempíř

Vytisknout