přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. června 2010, 13:27

Usain Bolt není fit a zmešká New York

Diamantová liga v metropoli východního pobřeží USA přišla o nejzářivější drahokam. Jamajský blesk má potíže s achillovkou a svůj jediný červnový start musel odříct.

Usaina Bolta bolí Achillova šlacha a musel odříct účast na pátém dílu prestižního seriálu 14 mítinků. Pro boje o diamanty se atleti sjedou 12. 6. na newyorkské Grand Prix, ale nejrychlejší muž planety při tom nebude.


Ve čtvrtek se v Ostravě Bolt vydal na maximum, ale zdál se být zdravotně v pořádku - foto: www.graf.cz

Sprinterovo vysvětlení tlumočila Boltova manažerská skupina Pace Sports Management: „Poté, co mi minulý týden ztuhla achillovka, vyhledal jsem lékařskou pomoc. Po důkladném prošetřením doktorem Hansem Müller-Wohlfahrtem na jeho klinice v Mnichově mi byla doporučena dvou až třítýdenní pauza jako předběžné opatření, kterým by se mělo předejít případnému poškození,“ uvedl Bolt. „Bohužel kvůli tomu zmeškám mítink Diamantové ligy 12. června v New Yorku. Jsem si velmi dobře vědom zklamání fanoušků v New Yorku, i po celém světě, ale doufám, že se vrátím k závodění co nejdříve,“ vyjádřil přání světový rekordman.
 
Ředitel mítinku „Big Apple“ Mark Wetmore z Boltova výpadku pochopitelně neměl radost, ale přijal jej sportovně. „Vím, že mluvím za všechny fandy atletiky v New Yorku, když řeknu, že přejeme Usainovi rychlé uzdravení a těšíme se na něj v příštím roce. Formát Diamantové ligy nám usnadňuje získat prvotřídní pole pro všechny disciplíny, takže fanoušci i tak zažijí největší atletickou událost, kterou kdy vidělo město New York,” řekl Wetmore a čísla mu dávají za pravdu. V sobotu za dva týdny by se při šestém ročníku měl sejít nejvyšší počet šampionů olympijských a světových v historii mítinku, celkem 26. Vedle Bolta byla k dění s vrcholem na stadionu Icahn na Randallově ostrově přizvána pětice ambasadorů Diamantové ligy.

Michal Procházka

Vytisknout