přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Uherskobrodské zápolení ozdobí Janků s Bábou

Na atletickém stadionu základní školy Pod Vinohrady v Uherském Brodě se 15.5. uskuteční 10. ročník výškařské show, jejíž součástí bude celostátní finále soutěže žáků nazvané Jipast pohár.

Tradiční závod, který se v minulosti proslavil úspěšnými pokusy o světové rekordy v duoskoku (J. Bába & J. Janků 220 cm v r. 2005!), bude mít ve startovní listině minimálně dvě velká jména: zahájit sezonu přijedou stříbrný z ME v Göteborgu 2006 Tomáš Janků a bronzový z olympiády v Aténách Jaroslav Bába, který bude chtít potvrdit zlepšující se výkonnost po loňském komplikovaném zranění. Nakrátko nazout výškařské tretry zvažuje i nedávný vynikající český výškař Jan Janků. Závod začíná od 15 hodin.

Výškařská show však bude pouze vyvrcholením dne plného sportu. Už od ranních hodin se na stadionu budou odehrávat finálové souboje celostátní korespondenční výškařské soutěže žáků základních škol JIPAST pohár. K účasti v soutěži se přihlásilo 81 družstev z 66 škol z celé České republiky (celkem 324 účastníků) a nejlepších 12 týmů si to rozdá o hodnotné ceny. Program ještě doplní módní přehlídky a soutěže pro příchozí.