přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27. ledna 2007, 18:05

Tyčkařky Rybová a Baďurová splnily limit

Téměř okamžitě po svém návratu ze soustředění na Kanárských ostrovech překonaly tyčkařky Pavla Rybová a Kateřina Baďurová nominační limit pro halové mistrovství Evropy.

Obě tyčkařky překonaly limit 4.35 m v sobotu, jen několik hodin po příletu ze soustředění. Zatímco Kateřina Baďurová překonala tuto hranici v hale Otakara Jandery v pražské Stromovce, Pavla Rybová zaznamenala stejný výkon na tradičním mítinku v Otrokovicích.

"Spokojená s limitem jsem, ale nebylo to takové, jak jsem chtěla," popsala překonání limitu Kateřina Baďurová. "Byl to můj první letošní závod a měla jsem pocit, že si se mnou tyčka dělala, co chtěla. Ale konečně jsem zdravá a po víkendu mě čekají další závody, na které se těším. Už dnes jsem se pokoušela o 445 cm, ale zatím to nešlo."

Pavla Rybová překonala 435 centimetrů na 9. ročníku Obaly Morava mítinku v Otrokovicích. Také ona se pokoušela o výšku o deset centimetrů vyšší, leč marně. "Na to, jakým způsobem a jak narychlo jsem  na závod přicestovala, jsem s výkonem spokojená. Skočila jsem, co jsem potřebovala." řekla Rybová po skončení soutěže.

Další limity na březnový evropský halový šampionát by mohly přibýt v neděli. To se totiž v tyčkařském sektoru v pražské Stromovce letos poprvé představí Adam Ptáček i Štěpán Janáček.

David Klempíř

Vytisknout