přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. března 2008, 20:16

Tyčkařka Rybová i překážkářka Hejnová sedmé

Tyčkařka Pavla Rybová skončila ve finále světového šampionátu na sedmém místě výkonem 450 cm. Hejnová obsadila stejnou pozici na čtvrtce.

Tyčkařce Pavle Rybové stačil na halovém mistrovství světa ve Valencii výkon na hranici jejího letošního maxima na sedmé místo. Bývalá česká rekordmanka překonala 450 centimetrů a ve stále probíhajícím finále porazila dvě soupeřky. Devětadvacetiletá exmistryně světa a Evropy v hale měla problémy hned na své základní výšce a 430 cm překonala až napotřetí. Dvakrát pak marně atakovala i 445 cm a vyšel jí taktický tah s odložením zbývajícího pokusu na 450 cm. Dalších pět centimetrů už halová šampionka z Lisabonu 2001 nepřidala. V případě úspěchu by to pro ni znamenalo zlepšení letošního maxima o dva centimetry.  "Bylo by asi špatné říct, že jsem něco pokazila. Kdyby se závod vyvíjel opravdu ideálně a já třeba nezakládala až na třetí pokus, mohla jsem si třeba vylepšit sezonní maximum na 460." To by ale dle jejích slov stejně na místění nic neměnilo. "Všechny soupeřky, co mne porazily, jsou v této sezoně o parník dále. Porazila jsem papírově ty slabší soupeřky, takže to je asi tak, jak to mělo být...," zhodnotila své vystoupení ve Valencii svěřenkyně Boleslava Patery. "Technicky jsem nad svými skoky neměla takový nadhled, jako při posledních závodech před HMS."    

VALENC_2657.jpgVALENC_2659.jpgVALENC_2709.jpg
VALENC_2685.jpgVALENC_2712.jpgVALENC_2702.jpg


   
V podvečerním programu se představila také čtvrtkařka Zuzana Hejnová. V semifinále čtvrkařského závodu obsadila sedmé místo, nejlepší mezi závodnicemi, které nepostoupily do finále. Ve svém semifinálovém běhu dnes jednadvacetiletá juniorská mistryně Evropy v běhu na 400 metrů překážek dosáhla času 53,16 sekundy a jen těsně zaostala za pátečním výkonem z rozběhu. "Jsem moc ráda, že jsem skončila na takovém místě, před mistrovstvím jsem to určitě nečekala. V semifinále mi chyběly zkušenosti z velkých závodů v hale. " Hejnová po seběhu závodnic do první dráhy musela dotahovat ztrátu na ostatní soupeřky, jejich tempo ale udržela a v cílové rovince dokázala dvě z nich ještě předběhnout. Postupové třetí místo ale bylo poměrně daleko, dělilo ji od něj 33 setin, což by znamenalo pro českou reprezentantku zaběhnout nový osobní rekord. "Holky vybíhaly třeba až do třetí dráhy a strkaly do mě. Na to nejsem z domova zvyklá. Po jedné takové strkanici se mi úplně podlomila noha a měla jsem co dělat, abych se vrátila zpět do rytmu. Vždycky to vezme něco sil a také času. Chtěla jsem do finále, ale i tak jsem ohromně spokojená. Aspoň budu moci jít zítra rozběh štafety." 

Foto v článku: graf.cz

Průběžné výsledky z HMS ve Valencii sledujte zde.

ČTK, Adam Pražák, Karolína Farská