Tyčkařka Isinbajevová opět posunula historické halové maximum

Ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová o další centimetr vylepšila světové maximum v hale.

Na mítinku v Liévinu ve Francii dnes nejlepší atletka loňského roku skočila 489 centimetrů a překonala svůj osm dnů starý výkon z Birminghamu.

Absolutní světový rekord, který dvaadvacetiletáIsinbajevová vytvořila loni v září pod širým nebem v Bruselu, má hodnotu 492 centimetrů.

Pavla Hamáčková skočila 425 cm a obsadila šesté místo. Barbora Laláková zvítězila v soutěži výškařek výkonem 185 centimetrů, jímž ale limit pro účast na halovém mistrovství Evropy v Madridu nesplnila. O prvenství se podělila s Francouzkou Lucií Finezovou, která rovněž skočila 185 cm na první pokus.

Překážky v Liévinu vyhrál domácí Ladji Doucouré v novém národním rekordu 7,43 sekundy, kterým se zároveň zařadil na první místo letošních světových tabulek. Český reprezentant Stanislav Sajdok dosáhl v rozběhu času 7,98 a do finále se nedostal.

V závodu překážkářek dosáhly tři atletky shodného času 7,97 sekundy. Cílová fotografie přiřkla vítězství Michelle Freemanové z Jamajky. Na hladké šedesátce prohrál světový rekordman Maurice Greene bezmála o desetinu s krajanem Leonardem Scottem.