přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. srpna 2003, 18:12

Tyčkařka Hamáčková pojede na MS i se zraněním

Dva poslední atletické vrcholy, loňské mistrovství Evropy v Mnichově a letošní halové mistrovství světa v Birminghamu tyčkařka Pavla Hamáčková musela vinou zranění vynechat.

Do třetice už to bývalá halová mistryně světa i Evropy neudělá, třebaže si je vědoma, že do Paříže na světový šampionát pojede jako "lazar". Má necelé dva týdny na to, aby dala alespoň trochu do pořádku vleklé zranění kotníku, které se jí ozvalo opět na mistrovství republiky v Olomouci. "Od té doby jsem marná, pořád lítám po doktorech," prohlásila v rozhovoru pro ČTK Hamáčková, jíž bolesti zad neumožnily odjet do Mnichova a stejné zranění kotníku jí vyřadilo z boje na HMS v Birminghamu. "Byla jsem na mnoha vyšetřeních a už vím, co mi je. Mám nějaké výrůstky na patě; něco podobného, co má Štěpán," jmenovala tréninkového kolegu Janáčka, který se nedávno podrobil operaci a nad jeho startem v Paříži visí otazník. "Jenže ani chirurgický zákrok to podle doktorů nemusí vyřešit," lamentovala.
Foto: František Macák


Přitom po zimní sezoně se zdálo, že jí kotník dal pokoj. Zpočátku se sice trápila s technikou, ale forma narůstala a vyvrcholila českým rekordem v červnu ve Velenje, kde Hamáčková skočila 460 cm. "Jenže pak se mi to zase ozvalo a posledních čtrnáct dní jsem trénovala pouze v maratonkách. Nemůžu skoro nic dělat, skončilo to stejně, jako v zimě. Už ani obstřiky pořádně nezabírají. Ale do Paříže pojedu a hotovo," rozčilovala se.

Téměř každý den tráví v nemocnici, dnes byla u doktora Pavla Koláře. "Zkusila jsem i akupunkturu, ale nic platné. Aktivovaly se ty výrůstky zřejmě v zimě po tom posledním výronu," vzpomínala Hamáčková. "Achillovka je v pohodě, dělá mi to neplechu v kotníku. "Dneska jsem zkoušela skákat a nešlo to," řekla tyčkařka, která zrušila minulý týden dva plánované starty. "Odolává to jakékoli léčbě, prostě není mi pomoci. Za deset dní se musím zvednout, i když pojedu napůl chromá," dodala.

                                                                                                   ČTK