přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

30. listopadu 2005, 11:04

Tyčkaři vyrážejí na jih

V pátek v šest hodin ráno odlétá na Kanárské ostrovy tréninková skupina Boleslava Patery ve složení Pavla Hamáčková, Adam Ptáček, Štěpán Janáček, Kateřina Baďurová a Jiřina Ptáčníková.

Jak se těší Štěpán Janáček?
Jako každý rok. I když loni jsem si dal pauzu, byl jsem na Novém Zélandu. Těším se ale dost. Teploty tam samozřejmě nebudou ideální, určitě bude foukat a pršet, ale stále lepší, než zůstat v Praze.

Jak bylo loni na Novém Zélandu?
Strávil jsem tam tři měsíce od poloviny listopadu do konce ledna. Když jsem se vrátil, rovnou jsem naskočil do závodů, ale nepodařilo se mi splnit limity a na jaře jsem pak měl zdravotní problémy.

A jak jste na tom se zdravím v tuto chvíli?
Je to dobré. Odtrénoval jsem, co bylo potřeba. Na Kanárech se ukáže, jestli do toho můžu jít naplno, nebo ne.

Kdy se budete vracet do Čech?
Na tři týdny letí Adam Ptáček s Pavlou Hamáčkovou, ostatní letíme na 14 dní. Takže Adam s Pavlou se vrátí až těsně před Štědrým dnem.

Jak probíhá vaše příprava na sezonu?
Trénujeme se skupinou už měsíc. Do této chvíle jsme pracovali na „hrubo“, teď už půjdeme na kvalitu, do treter, nabrat potřebné kilometry rychlosti. Zkrátka vyladit vše na sezonu.

A jaké jsou vaše cíle na blížící se sezonu?
S mými zkušenostmi mám jediný cíl – zůstat zdravý. To si přeji už delší dobu a to je základ.

Jak se vlastně řeší letecká přeprava tyčí?
Vždy záleží na typu letadla. Plánujeme to většinou už dlouho dopředu. Volíme své lety právě podle typu letadla. Trenér má takovou kartičku s typy letounů a jejich letovým plánem a podle ní se řídíme. Ale vždy je to ošemetné. V létě se například Adamovi (Ptáčkovi) nevrátily tyče z Florencie. Půl roku cestovaly po světě a když konečně dorazily, byly ošklivě poničené.

David Klempíř

Vytisknout