přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. ledna 2006, 14:52

Tyčkaři trénují na Strahově

Tyčkařská skupina Boleslava Patery se poprvé představí 21. ledna v Praze.


Na pátečním tréninku v Praze na Strahově chyběl z celé skupiny jen Adam Ptáček. „Má teplotu, chytla ho nějaká viróza,“ vysvětlil trenér. „Jinak je na tom ale zdravotně dobře. Projevilo se to už při soustředění v La Santě. Běhal slušně a řekl bych, že nachází svoji starou formu. Už skákal i při ohnuté tyči a nebylo to špatné.“

Zdravotní stav všech ostatních je výborný. Adam Ptáček by měl být do 21. ledna také v pořádku a doufá, že se společně s dalšími představí na pražském přeboru. „Bude to krátký rozběh a pojmeme to spíše tréninkově, než že bychom předvedli super skoky, na to je ještě brzy,“ říká Adam, ale i další.

Pomalejší rozjezd má podle trenéra Štěpán Janáček. „Má za sebou tři skákací tréninky a věříme, že najde formu z minulosti. Ovšem jeho technika byla dlouho poznamenána zraněním pravé nohy,“ objasňuje Boleslav Patera a dodává. „Je to ošemetné, jak na Štěpána a Adama, tak na ostatní čekají v hale tři až čtyři závody, kdy mohou skočit limit na halové mistrovství světa. Když to nevyjde, tak se zaměříme na mistrovství Evropy.“

Kromě Štěpána Janáčka se na sezonu připravoval i Aleš Hončl a vícebojař Rakušan Roland Schwarzl, který u trenéra Patery piluje tyčku. Z atletek si nejlépe vedla Pavla Hamáčková, která jako jediná skákala přes gumu ve výšce 440 cm. Pozvolněji trénovaly Katka Baďurová s Jiřinou Ptáčníkovou.

Snad všichni se chtějí předvést na pražském přeboru v Praze na Strahově, ale pak už se jejich starty budou lišit. Adam se Štěpánem nejspíše zamíří na mítinky do Německa, Pavla Hamáčková by měla startovat začátkem února v Doněcku, kam možná zamíří i Štěpán Janáček. Nic ale zatím není jisté, snad jen to, že se páteční trénink vydařil.

David Klempíř

Vytisknout