přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Tyčkaři se představí v Kutné Hoře

Ve středu 17. května se před chrámem sv. Barbory v Kutné Hoře představí nejlepší čeští tyčkaři, včetně Romana Šebrleho a Tomáše Dvořáka.

V rámci 3. ročníku atletické exhibice Kutnohorská laťka se předvede téměř kompletní česká špička a několik tyčkařů ze zahraničí. Po návratu ze soustředění na Lanzarote do Kutné Hory přijedou Štěpán Janáček, nejspíše Adam Ptáček, Pavla Hamáčková a Jiřina Ptáčníková. "Počasí bylo na trénink ideální," svěřil se po návratu trenér Boleslav Patera. "Adam Ptáček mě překvapil velkou formou, ale pak ho trochu začalo trápit stehno. Štěpán Janáček šel trénink podle plánu a když nepočítáme únavu, je zdravotně naprosto fit."

Pavla Hamáčková s Jiřinou Ptáčníkovou by měly do Kutné Hory přijet také. Kateřina Baďurová se omluvila pro studijní povinnosti. "Čekají mě bakalářské zkoušky," řekla po svém návratu ze soustředění. "Poprvé půjdu závody až na extralize. A pokud bude vše v pořádku, měla bych mít 5. června zkouškové období úspěšně uzavřené."

Mezi pozvané domácí hvězdy exhibice patří vícebojaři Roman Šebrle a Tomáš Dvořák. "Ve středu skákal Tomáš na tréninku 4.90 a zdál se ve formě," řekl ředitel mítinku a bývalý český tyčkařský rekordman Zdeněk Lubenský. "Dalšími vícebojaři budou Attila Zsivoczky a Rakušan Schwarzl."

Pořadatelé ještě na poslední chvíli pomáhají zařídit vízum G. Jegorovovi, bronzovému medailistovi z OH v Soulu. Čtyřicetiletý Rus, žijící ve Španělsku, překonal již letos laťku ve výšce 5.40 m. "Jegorov by moc rád přijel, jsme v kontaktu s ambasádou a doufáme, že vše dopadne dobře," sdělil k tomu ředitel mítinku.

Z Košic do Kutné Hory přijede teprve patnáctiletá tyčkařka Dana Čížková, která má v hale skočeno již 3.80 a je ve svém ročníku nejlepší na světě.

David Klempíř

Vytisknout