přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. července 2005, 15:09

Tyčkař Ptáček vynechá mistrovství ČR kvůli ztraceným tyčím

Do prekérní situace se dostal český rekordman Adam Ptáček krátce před vyvrcholením domácí sezony.

Před dvěma týdny úspěšně reprezentoval Českou republiku v Superlize Evropského poháru, vrátil se s limitem na mistrovství světa, ale bez svých tyčí. Sada osmi tyčí v hodnotě 160.000 korun se ztratila někde na cestě mezi Forencií a Prahou, česká výprava měla mezipřistání v Miláně. "Tyče nejsou, nikdo nic neví. Nemůžu nic dělat," vyjádřil Ptáček bezvýchodnou situaci v rozhovoru pro ČTK. 

Trenér Boleslav Patera stále marně telefonuje a navštěvuje pobočky aerolinek. Ve spojení byl pochopitelně i s italskou leteckou společností Alitalia. "Normálně mi řekli, že se to stává. Prý mi dají náhradu 500 dolarů, což pokryje tak polovinu jedné tyče," bědoval, "mám pocit, že už se tyče asi ani nenajdou." Patera ještě osloví vedení Českého atletického svazu a pokusí se řešit situaci touto cestou.  

Sada tyčí nebyla pojištěná, Patera s Ptáčkem už zamýšlejí pořídit novou. "Obávám se, že stejně nám do mistrovství světa novou sadu nevyrobí," připomněl kouč málo času do světového šampionátu v Helsinkách, na který se svým svěřencem odlétá za pět týdnů.

Od vystoupení v Evropském poháru Ptáček nikde nestartoval, a to měl v plánu mítinky Praga Academica a Odložilův memoriál. Absentovat tak bude dokonce i zítra v Kladně, kde právě jeho disciplína otevírá mistrovství republiky mužů a žen. Halový vicemistr světa zkoušel skákat s půjčenými tyčemi, ale to mu nesedí, každá tyč má jinou tvrdost, zkrátka potřebuje ty svoje. 

Tomáš Klement

Vytisknout