přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. března 2003, 17:39

Tyčkař Ptáček stále cítí skvělou formu

Příprava účastníků halového MS v Birminghamu vrcholí.

Český tyčkař Adam Ptáček nastoupí do boje o finále halového MS už v pátek od 12:00 SEČ v kvalifikační skupině A. Jeho reprezentační kolega Štěpán Janáček pak byl zařazen do skupiny B, která startuje o šest hodin později. Janáček tak již bude znát výkony svých soupeřů z předchozí skupiny, což je jistá výhoda. Kvalifikační limit tyčkařů, která zajišťuje účast ve finále, je stanoven na 585 cm. Tuto výšku v letošní sezoně dosud nikdo nepřekonal.Skutečnost, že je soutěž tyčkařů v Birminghamu rozložena do dvou dnů, hodnotí druhý muž letošních světových tabulek Adam Ptáček jako vyhovující: „Jsem rád, že se skáče i kvalifikace. Jsem mladý, a tak se moje tělo rychle regeneruje. Starším závodníkům ale mohou dva závody ve dvou dnech dělat problémy.“ Finálový závod tyčkařů je na pořadu v sobotu 15. března od 17:10 hod.

Ptáček, který letos vytvořil český halový rekord výkonem 581 cm, se stále cítí ve vynikající formě. Navíc mu vyhovuje tyčkařský sektor v birminghamské National Indoor Areně, kde je položen povrch mondo.

V průběhu dnešního dne se na tréninku v birminghamské hale objevili již zmínění tyčkaři Adam Ptáček a Štěpán Janáček, výškařka Iva Straková a půlkař Roman Oravec. Čerstvá halová mistryně republiky Straková bude bojovat v sobotní kvalifikaci výškařek, kde má limit pro jistou účast ve finále hodnotu 195 cm, tedy jeden centimetr pod jejím osobním maximem z 2. března tohoto roku. Roman Oravec nastupuje do 3. rozběhu na 800 metrů v pátek po půl osmé večer. Celkem je k závodu přihlášeno 26 běžců. Do semifinále z pěti rozběhů postupují dva borci přímo a další dva s časem.

Tomáš Klement

Vytisknout