přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. dubna 2004, 15:10

Tyčkař Ptáček má za sebou přípravu na běžkách

Stříbrný medailista z halového MS v Budapešti Adam Ptáček v rámci přípravy na letní sezonu absolvoval dva týdny intenzivního lyžování.


Foto: Josef Čech
Reprezentační tyčkaři pod vedením trenéra Boleslava Patery strávili druhou polovinu března v krkonošském Harrachově a podstatnou část soustředění věnovali běhu na lyžích. „To je trenérova oblíbená disciplína, ale já ji moc rád nemám,“ komentoval Ptáček tréninkovou specialitu, „na běžkách jsme byli každý den. Mně to příliš nejde, ale přesto mě do toho pořád nutili,“ žertoval. Spolu s Ptáčkem se na lyžích připravovali také Štěpán Janáček, Pavla Hamáčková, Kateřina Baďurová, Aleš Hončl a Michal Balner. Při nejdelší lyžařské túře skupina urazila přes třicet kilometrů. „Zrovna napadl čerstvý sníh a lyže se do něj bořily. To nebylo nic pro mě,“ vzpomněl český rekordman.


Vedle bílé stopy trávili tyčkaři v rámci přípravy v Harrachově čas v posilovně či regenerací. „Bylo to od každého trochu. Denně jsem chodil do posilovny, do sauny a na rehabilitace. Zdejší duklácké středisko je skvěle vybavené, využili jsme i podvodní masáže. S jídlem jsme byli taky naprosto spokojeni,“ těšil se z vydařené přípravy vicemistr světa, jehož v závěru soustředění pobolívala levá dolní část zad. „Ani nevím, kde hledat příčinu těch bolestí. Ale teď už je všechno v pořádku. Navštívil jsem pana Koláře a Láďu Brejchu a ti mi dali záda dohromady,“ konstatoval Ptáček zlepšení po zákroku zkušených fyzioterapeutů.

Do konce týdne bude Adam Ptáček odpočívat a ve čtvrtek 15. dubna se vydá na Lanzarotte na Kanárské ostrovy, kde stráví tři týdny. První start v sezoně čeká třiadvacetiletého tyčkaře 18. května v Kutné Hoře, kde se zúčastní exhibičního tyčkařského závodu na náměstí. „Tam bude startovat i Štěpán Janáček, Katka Baďurová a možná i Hamajda,“ přiblížil Ptáček atraktivní startovní pole kutnohorských závodů.

Přesně před měsícem vybojoval Adam Ptáček v budapešťské Sportareně svou první velkou seniorskou medaili, když ve finále halového mistrovství světa obsadil druhou pozici. „Určitě na to i teď s odstupem času vzpomínám kladně. Těší mě to, ale musím říct, že mě ta medaile nijak nezměnila. Hlavně si říkám, že tohle není úplný vrchol. Pořád je tam co zlepšovat,“ uzavřel tyčkař pražské Dukly.

Tomáš Klement

Vytisknout