přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. března 2004, 12:57

Tyčkař Ptáček má finále na dosah

Adam Ptáček zaznamenal v první kvalifikační skupině tyčkařů na halovém MS v Budapešti druhý nejlepší výsledek z dvanácti závodníků.

Český tyčkař nastoupil v první kvalifikační skupině, kde se stejně jako v té odpolední představilo 12 závodníků. Do soutěže vstoupil nezdařeným pokusem na 5.30 m, druhým skokem však laťku překonal s rezervou, stejně jako při dalších pokusech na 5.45 a 5.55. Svým pátým skokem v kvalifikaci Ptáček s přehledem vyrovnal své letošní maximum 5.65 m napoprvé a výrazně se přiblížil finálovým branám. „Na postup by mohlo stačit 5.65 na první,“ odhadl sám Ptáček před závodem. Bez chyby pokračoval i na 5.70, od jisté účasti ve finále ho tak dělilo 5 centimetrů. Kvalifikační limit se už Ptáčkovi překonat nepodařilo, ale tuto výšku zdolal pouze Rus Igor Pavlov. Adam Ptáček po polovině kvalifikace tak díky výkonu 5.70 na první pokus figuruje na druhé pozici. Ve své skupině porazil kvalitní borce jako jsou Hartwig, Lobinger, Markov či Averbuch. „Teď se budu modlit, aby to vyšlo. Druhou skupinu budu sledovat,“ řekl Ptáček s úsměvem a ke svým dnešním skokům uvedl: „skákal jsem s měkčími tyčemi, ty tvrdší použiju až v případném finále. Jednu jsem vyzkoušel při posledním pokusu na 575 centimetrech.“ Druhá skupina tyčkařů startuje ve 12:35, okolo druhé hodiny odpolední tak český reprezentant bude vědět, zda se zúčastní nedělního finále.

Ve výšce žen se Zuzanou Hlavoňovou byla kvalifikace stažena jen na jednu skupinu, v soutěži startuje 16 závodnic. Zkušená česká reprezentantka zahájila na laťce 1.81 m, kterou zdolala bez chyby. Následných 1.86 překonala napotřetí, ale rovných 1.90 už bylo nad její síly. „Zdálo se mi, že technicky to není špatné, ale naprosto mi dnes chyběla výbušnost,“ krčila rameny Hlavoňová. „Jsem zklamaná, ale na druhou stranu jsem tady od sebe moc neočekávala,“ uvedla třicetiletá výškařka, která obsadila celkovou 16. příčku.

Tomáš Klement

Vytisknout