přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

14. července 2011, 16:29

Tyčkař Kudlička se v Plzni blýskl exhibičním výkonem 581 cm

II. ročník Plzeňské tyčky vyhráli Kudlička a Ptáčníková. Nebýt to exhibice, přepisovaly by se v mužské kategorii národní tabulky.

Již jistý účastník MS v Tegu, Jan Kudlička, je podle středečního výsledku ve velmi dobré formě. Mítink na plzeňském náměstí Republiky vyhrál výkonem o 1 cm lepším stávajícího českého rekordu, který od roku 2002 drží Adam Ptáček. „Jsem mile překvapený. Závod jsem absolvoval krátce po velmi intenzivním soustředění v Harrachově. Ještě dva dny před mítinkem jsem měl pořádnou svalovku a sotva se belhal,“ divil se Kudlička, který si nemohl vynachválit prostředí, s nímž se v Plzni setkal. „Super závod, skvělý sektor. Dokonce i počasí nakonec docela vyšlo, což jsem moc rád, protože si už ze mě utahovali, že kam přijedu já, je vždycky nějaká slota."

Při závodě si svěřenec Boleslava Patery prošel malou krizí na 561 cm, další dvě postupné výšky však zdolal napoprvé. „Skákal jsem ještě i na 585 cm, ale neměl jsem z toho dobrý pocit. Byl jsem vyšťavený, vnitřně uspokojený, a navíc jsem se bál, abych se nezranil jako Adam Ptáček při podobné situaci před lety na Pražské tyčce. Proto jsem to po dvou neúspěších zabalil,“ vysvětlil Kudlička, který nyní doufá, že se mu výkon z exhibice podaří předvést i na stadionu. „Určitě na to mám, nesmí být ale proti podmínky,“ dodal Kudlička, který závod vyhrál o čtyři decimetry před Lukášem Bechyně. V ženské kategorii byla suverénní Jiřina Ptáčníková, jíž k jasnému prvenství stačilo 431 cm.   

Výsledky:

Muži:

1. Jan Kudlička (CZE) - 581cm
2. Lukáš Bechyně (CZE) - 541cm  
3. František Staněk (CZE) - 521cm   
3. Jure Rovan (SLO) - 521cm
5. Lukáš Posekaný (CZE) - 501cm
6. Marco Boni (ITA) - 481cm
7. David Sazima (CZE) - 481cm

Ženy:

1. Jiřina Ptáčníková (CZE) - 431cm
2. Slavomíra Sluková (SVK) - 401cm
3. Daniela Hollwarthová (AUT) - 401cm
4. Aneta Morysková (CZE) - 381cm
5. Lucie Drábková (CZE) - 381cm
6. Jana Brožová (CZE) - 361cm
7. Petra Markičová (CRO) - 361cm

Adam Pražák

Vytisknout