Tyčkař Kudlička prošel do finále

Hladká byla cesta Jana Kudličky tyčkařskou kvalifikací na mistrovství světa věkové kategorie do sedmnácti let.

460, 470, 480, to vše na první pokus. Tak vypadá vizitka, jíž se Kudlička prezentoval v kvalifikaci. Víc už předvést nemusel. Kvalifikační limit pro postup do finále visel sice ještě o pět centimetrů výše, ale vzhledem k tomu, že v tu chvíli v soutěži  pokračovalo už jen jedenáct borců, mohl si v klidu za své jméno připsat malé písmeno "q" a jít se koncentrovat na nedělní finále.

To Číňan Yansheng Yang  podobně klidný být nemohl. Bohorovně vynechával jednu výšku za druhou a do soutěže se zapojil až na 485 centimetrech. Dva pokusy shodil a od potupy ho zachránil až ten třetí. Nakonec byl jediný, kdo laťku v této výši překonal a kvalifikaci vyhrál.

Napodobit, i když na nižší výšce, se ho pokusil Němec Raphael Holzdeppe. Patrně věřil svému osobnímu rekordu, který čítá rovných pět metrů, a zakládal až na 470 centimetrech. Jenže třikrát shodil a z dnešního závodu odešel, podobně jako jeho pět kolegů, jen se třemi křížky v zápisu. Inu, když dva dělají totéž...