přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

5. února 2007, 09:39

Tyčkař Kudlička má juniorský rekord

Jan Kudlička si o 11 centimetrů vylepšil osobní maximum a výkonem 5.41 m vymazal z českých rekordních tabulek devět let starý rekord Adama Ptáčka.

Jan Kudlička překonává 541 cm.

                                            Foto: Ing. Jiří Lesák

Během víkendového Mistrovství Moravy posunul tyčkař Kudlička hodnotu juniorského rekordu o jeden centimetr. Poprvé z celého rozběhu skočil na třetí pokus 5.41 m, což je o jeden centimetr více, než dosavadní rekord Adama Ptáčka. "Skákalo se mi lehce, ale projevila se moje nevyskákanost," řekl svěřenec Jiřího Lesáka. "Na výšce 5.10 metru jsem měl velkou rezervu, ale 5.25 i 5.41 jsem překonal až napotřetí."

"V technice má ještě dost velké rezervy," tvrdí Honzův trenér Jiří Lesák. "Jeho výkon z Bratislavy je dobrým příslibem soubojů o medaile z českou mužskou elitou na mistrovství republiky. Také Pražská tyčka teď bude zajímavější."

Kudlička překonáním juniorského rekordu splnil polovinu ze svých dvou předsevzetí, o kterých mluvil na začátku roku. Druhým plánem pro letošní halu je útok na český juniorský rekord v sedmiboji. Kudlička se o něj pokusí již tento víkend během mistrovství ČR v halových vícebojích.

David Klempíř

Vytisknout