přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Tyčkař Balner s limitem, v Arnstadtu vyhráli výškaři Uchov a Friedrichová

Michal Balner vyhrál výkonem 5.56 m tyčku v Postupimi. V Arnstadtu se diváci dočkali vynikajících výškařských výkonů 236 cm mezi muži a 2.02 m v ženském podání. Víceboj v Tallinnu vede zatím Drozdov.

Postupim
Michal Balner
se stal vítězem tyčkařského klání v prostředí postupimského nákupního centra  po dlouhém boji.  Nejprve překonal 556 cm, čímž o jeden centimetr vyhověl nominačnímu kriteriu ČAS pro HME, aby se pak v rozeskakování tahali  spolu s Američanem Scottem a Ukrajincem Mazurykem o prvenství. Klíčové rozhodnutí padlo na 551 cm, kde Balner jako jediný uspěl. "Už jsem nečekal, že budeme pokračovat, protože soupeři moji výšku vynechali a pokoušeli se o tu vyšší. Teprve za půl hodiny, co jsem byl převlečený, mi řekli, že se budeme rozeskakovat. Jinak lituji prvního skoku na 561 cm, který spadl velmi lehce. Ale cítil jsem se výborně, takže věřím, že se brzy ještě zlepším. Do šampionátu chci ještě přitrénovat a souběžně závodit," říkal jedenáctý limitář pro HME.
   Další ze svěřenců trenéra Boleslava Patery Jan Kudlička skončil čtvrtý s výkonem 546 cm. "Pri druhem pokusu na 556 cm zlomil tyc a na treti mu zbyla jen mekka. Prezil cely," referoval prostřednictvím SMS Štěpán Janáček, který měl v Německu skákat také, ale na poslední chvíli kvůli bolestem zad svou účast odřekl. 
 Už v pátek vyhrála ženskou soutěž skokem přes 462 cm Polka Anna Rogowská.

Výsledky z Postupimi zde.

Arnstadt
Rus Ivan Uchov vylepšil vlastní světový výkon roku o další centimetr a na prestižním mítinku v německém Arnstadtu skočil 2.36 m. Druhý byl v osobním rekordu 234 cm Američan Jesse Williams, až třetí místo pak zbylo na dalšího z elitních Rusů Jaroslava Rybakova, který stejně jako nakonec čtvrtý Němec Raul Spank předvedl 230 cm. Čeští závodníci Jaroslav Bába a Tomáš Janků obsadili sedmé a osmé místo, když předvedli 224, resp. 215 cm.

Mezi ženami byla Iva Straková s výkonem 190 cm šestá, vyhrála domácí Ariane Friedrichová, která se přehoupla přes vynikajících 202 cm. Na druhém místě skončila Ruska Viktoria Kljuginová, která se čerstvě zapsala do elitního klubu „dvoumetrových“ (předchozí OR 1.98). Za nimi se rozevřela výkonnostní propast a třetí Melanie Skotniková z Francie má zapsáno už „jen“193 cm.           

Výsledky z Arnstadtu naleznete zde.

Tallinn
Po prvním dnu nejslavnějšího halového vícebojařského klání vede mezi muži bez účasti původně ohlášených favoritů Šebrleho, Kravčenky či Smithe Rus Drozdov s 3432 body před Estoncem Rajou (3355) a Kubánci Garcíou (3333) a Suárezem (3323). Halový mistr světa z Madridu 2005 Němec Niklaus si nezapsal výkon z dálky a je na průběžném 17. místě. V neděli je vedle dokončení závodu mužů na programu i soutěž žen s Denisou Rosolovou.

Výsledky z Tallinnu zde.

Adam Pražák

Vytisknout