přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Turnovská radost

Včera turnovští atleti slavnostně otevřeli svoji chloubu – přístavbu atletické tribuny.

Kdo byl v metropoli Českého ráje při květnovém memoriálu Ludvíka Daňka, tak stadion nepoznával. Za posledními řadami tribuny se tyčí stavba za téměř 30 milionů korun, ve které je dokonalé zázemí s moderními šatnami, posilovnou, masérnou, prosklenou hlasatelnou a unikátní tréninkové vržiště zasahující dvě patra. Právě tam mohou naplno házet koulaři, diskaři i kladiváři. A to jsou disciplíny dělající radost turnovské atletice. Vždyť v tomto oddíle začínali dnes nejlepší čeští koulaři Petr Stehlík a Antonín Žalský i kladiváři trenéra Dušana Krále, jeho syn i Lukáš Melich, nyní oba Dukláci.

„Naší snahou je vytvořit kvalitní atletické centrum na evropské úrovni. Po problémech s mondem se nám nyní vydařila spolupráce s firmou Syner. Od poražení prvních stromů až po poslední hřebík, nebo šroub trvala výstavba přesně šest měsíců. A to už je všechno připraveno k další etapě, zastřešení hlavní tribuny, rozšíření hlediště, výstavbě cílové věže, zázemí sportovní haly a tělovýchovné jednoty i dva squashové kurty. To všechno bude stát ještě kolem 20 milionů. Věřím, že do 24. května, kdy odstartuje další ročník Memoriálu Ludvíka Daňka, bude vše hotovo,“ je si jistý František Svoboda, duše turnovské atletiky.

Areál v tomto městě bude sloužit atletům tří sousedících krajů a samozřejmě místním závodníkům. Ti se v posledních letech výrazně prosazují i v české extralize a chlubí se ziskem tří bronzů, ale i zavedením atletické sportovní třídy. Její žáci letos vybojovali v Poháru rozhlasu také bronz. Oddíl AC Turnov má nyní dnes přes 400 členů i kvalitní funkcionářský a trenérský kádr. K dalším úspěchům má turnovským pomoci dobudovaný atletický areál.

                                                                                     František Macák