přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. května 2010, 14:26

Turnováci získali pro ligu hvězdného běžkaře

Mistr světa a bronzový medailista z olympiády Martin Koukal posílí spolu se svým kolegou z lyžařské reprezentace Alešem Razýmem extraligový oddíl mužů AC SYNER Turnov.

Lyžař Martin Koukal má na svém kontě světový titul z roku 2003, kdy ve Val di Fiemme vyhrál závod na 50 km volnou technikou. O dva roky později  přidal další cenný kov do sbírky, když spolu s kolegou Dušanem Kožíškem vyválčili na šampionátu v německém Obertsdorfu. Nejčerstvější přírůstek pak pochází z letošní zimní olympiády ve Vancouveru, kde coby finišman dotáhl úsilí štafetového kvarteta do sladce bronzového konce.


Martin Koukal na loňském MS v Liberci

Před další sezonou si 31letý závodník liberecké Dukly, který je známý též svou vášní pro horolezectví a extrémní sporty, vyzkouší i atletické ovály a spolu s lyžařským kolegou Alešem Razýmem oblékne při extralize dres AC SYNER Turnov.  Oba závodníci by měli za družstvo nastoupit ve 2. a 3. kole, kde Razým poběží 1 500 m a Koukal 3 000 m, 5 000 m a 10 000 m.

AC SYNER Turnov tak navazuje na tradici z osmdesátých let, kdy v týmu turnovských atletů startovali úspěšní lyžařští reprezentanti zvučných jmen jako Jiří Švub, Ladislav Švanda, Michal Georgiev, Stanislav Henych, Václav Korunka či Jan Baranyk.

„Cílem pro letošní sezonu je umístění do 7. místa, tj. účast ve finále extraligy,“ prohlašují zástupci turnovského oddílu před úvodním kolem, které se koná v sobotu v Ostravě – Vítkovicích.

Adam Pražák

Vytisknout