přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Turín skýtá řadu překvapení, většinou nemilých

Novinky z dějiště halového mistrovství Evropy, do něhož již zítra vstoupí většina české výpravy.

Nepřetržitý déšť a zamračená obloha – takové počasí v současné chvíli vládne Turínu i aktérům halového mistrovství Evropy. Většina české výpravy dnes zamířila na Oval Lignatto, vzdálený od hotelu přibližně patnáct minut jízdy autobusem. Překvapením hned po ránu bylo, že rozcvičit, potrénovat či jen „obhlédnout“ halu, mají atleti  šanci v podstatě pouze dvakrát za den.

Organizátoři totiž usoudili, že dvě linky pro čtvrtek stačí. Časové prodlevy mezi příjezdy a odjezdy osy hotel – stadion – hotel navíc byly čtyři hodiny. Kdo se chtěl do svého dočasného domácího prostředí dostat dříve, měl využít turínské městské hromadné dopravy. „To jsem ještě nezažil, oni se asi zbláznili, v půl desátý do haly a v půl druhý z haly,“ prohlásil šéftrenér výpravy Václav Fišer.  Jakoby ho vyslyšel hlas z reproduktoru, který začal sdělovat příznivou zprávu, že autobusy budou připraveny o hodinu dříve než bylo původně očekáváno…

Tím ovšem překvapení nekončila. „Jsou tu trošku bojové podmínky, ale my se s tím vyrovnáme,“ řekla novinářům usměvavá překážkářka Lucie Škrobáková. Poněkud méně spokojen byl Petr Svoboda: „V hotelu není k dispozici voda, na stadionu jakbysmet. Když jsme přijeli do haly a hledali posilovnu, neuměl nám nikdo poradit. Nakonec nás tam jeden maník zavedl. Docela jsme koukali, když zamířil do obchodního domu vedle haly, kde je komerční posilovna a nebylo tam vybavení pro atlety, které bysme potřebovali.“ Co oba překážkáře ale potěšilo, je povrch, na kterém budou závodit. „Je to sice pružný, ale Mondo, a to si myslím, že je dobrá kombinace. S Petrem (Svobodou) jsme se shodli, že je povrch podobný jako v Düsseldorfu, a to je skvělé,“ uvedla Škrobáková. „Budou se běhat rychlý časy a medaile budou viset hodně vysoko,“ přidal se Svoboda.


Hala v Turínu, foto k článku: K. Farská

Dopoledne si tedy „procházku“ po dějišti halového šampionátu odbyla valná část české výpravy. Odpolední program zvláště pro ty, kteří již zítra startují, je především odpočinkový. Vzhledem k naprosto neitalskému deštivému počasí na pokojích hotelu s knížkou v ruce, u televize, počítače, her či filmů… „My se s Romanem (Novotným) koukáme na filmy, posloucháme hudbu, prostě se jen tak válíme. To mně nejvíc vyhovuje. Já jsem takovej sprinter, kterej musí hodně dlouho sbírat energii a pak jí naráz všechnu vydat ze sebe…,“ svěřil se Svoboda. 


Naopak odpolední formu tréninku zvolil například výškař Jaroslav Bába či trojskokanka Martina Šestáková a běžkyně Marcela Lustigová s Danou Šatrovou. „Prý je jen jedno doskočiště, uvidím teď odpoledne, jestli tam nebudou dvě, ale pokud ne, tak zítřejší soutěž bude asi hodně dlouhá,“ myslí si Bába, jeden z devítky českých reprezentantů, které v pátek čeká start.

Karolína Farská

Vytisknout